üç fazlı asenkron motorun kesik ve sürekli çalıştırılması

AliPolat27

Üye
Merhaba aşağıdaki resimdeki devreye göre o sorunun cevabı nedir?

https://i.kontrolkalemi.com/2/1G9YoG.jpg

Not: Soru resimdeki devrenin aşağısındadır.
Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Cevap olarak kontaktörün çalışma mantığı nı kavrayın
Çalışırken aniden kaldırıldığında ki anda enerjinin nerden devam ettiğini anlamaya çalışın fikir açısından kontaktör ün kontak paletleri bırakma süresi
Yanlış anlama yın fakat size direk cevapı söylemek yardım etmiş olmazdım yazının içinde de belirtim ayrıntıları birleştirin

Teşekkürler

Elimi kaldırdığimda stop butonu dan devam eder

Peki bu sorunun cevabı nedir
Yıldız akımı neden üçgen akımından daha küçüktür matematiksel olarak ispatlayiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Matematik kısmını sen çözer sin
Ra Rb Rc üç sargının eş deger dirençi üçgen baglantıya göre daha küçük tür

Teşekkürler

Elimi kaldırdığimda stop butonu dan devam eder

Hayır devam etmez, jog butonlar yay geri dönüşlü yapıya sahiptir, butonun kontak değiştirme hızı buton içerisindeki yay'ın tansiyonu ile alakalıdır ve bu hıza dışarıdan müdahale edemezsiniz.

Elini butondan hızlı çekmen, buton kontaklarının kapanma hızına etki etmez.
Zira jog buton devrede kesik çalıştırma görevi görmektedir, dolayısı ile elini butondan çektiğin anda, kumanda devresi mühürlemeyi bozar ve çalışmayı durdurur.

Son düzenleme:
Kontaktör ün paletini bırakma aralığına baglı birazda tarafımca gözlemledim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri