UART haberleşmede birden fazla slave ve Master haberleşme

b portunun 3 yada 4 bitini input yap. anahtar durumunu oku.

boştaki 4 biti kullan. bitleri input yap. masterden gelen bilgiyi almadan önce inputu oku. kartın adresini öğren ve gelen bilgi senin adresineyse gereğini yap.

picler arası haberleşme yapacaksanız rx-tx hatlarının yanında bir tanede busy(hat mesgul) hattı ekle.data göndermek isteyen chip hattı düşüge çekerek diger chiplerin data göndermesini engellesin.
Datanın hangi chipden geldigini anlamak için her chip data gönderirken başlık olarak birde id nosu göndersin.
Hocam bu konuyla ilgili bir çiz veya bir not varsa gönderebilir misin
boştaki 4 biti kullan. bitleri input yap. masterden gelen bilgiyi almadan önce inputu oku. kartın adresini öğren ve gelen bilgi senin adresineyse gereğini yap.
Hocam kusura bakma aklımda bir türlü canlandıramıyorum bu konuda bir uygulama veya not varsa gönderebilir misin

Merhaba arkadaşlar.
Ekte Manueli yer alan Lazer mesafe sensörü ile S7-1200 PLC'yi haberleştirmem lazım.
Elimde CPU ve CM 1241 modülü var..
Manuelde USART yazıyor sanırım UART haberleşme ve benim konu hakkında hiç bilgim yok.
Yardım ederseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• S91 USER MANUAL -1.1.pdf
    2.2 MB · Görüntüleme: 1
Hocam bu konuyla ilgili bir çiz veya bir not varsa gönderebilir misin

Hocam kusura bakma aklımda bir türlü canlandıramıyorum bu konuda bir uygulama veya not varsa gönderebilir misin
Rs485 mantıgını inceleyin.Ben daha önce böyle bir uygulama yaparken rs485 chip i kullanmışım.
sil1.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri