UAF42 Aktif Filtre Kartı

Su sisteminizin bir resmini gorebilir miyiz?

Bir amplide gurultu kaynagini tesbit edebilmek bazen sac bas yoldurur.

Gurultu şebekeden mi yoksa devre ground hatasından mi yada devre kendi ic gurultusunumu yukseltiyor olcmek lazim.

Once baglantilarinizin ne kadar saglikli oldugunu gorelim.
Elbette, resimleri hazırlayıp paylaşayım hemen bu arada AB sınıf amfi için şu linkteki ürünü sipariş ettim sizce ses kalitesi şuan kullandığım amfiden daha iyi olur mu?

https://www.motorobit.com/urun/tda7...5gdTn9TivuXU-WkWV2LuvqseJMo0JjChoCLMkQAvD_BwE

Evet su an kullandiginizdan daha iyi olacaktir.
Kusura bakmayın biraz geç oldu işlerden ancak fırsat bulabildim devrenin resimlerini paylaşıyorum;
ikinci resim ilk resim X ekseninde aynalanmış halidir bir diğer deyiş ile devrenin tam sağ tarafa doğru çevrilmesi sonucu çekilmiştir
20200704_171104.jpg

20200704_171142.jpg

Ekli dosyalar

• 20200704_171142.jpg
    20200704_171142.jpg
    313.1 KB · Görüntüleme: 4
Merhabalar

1. Sorun olarak 9 voltluk bir pilin boyle bir sistemi besleyecegini dusunmuyorum. Daha guclu bir guc aynagi ile denemelisiniz.

2. Sorun sanirim boost converter oldugunu dusundugum 9 volt pilin girdigi voltaj donusturucu anahtarlama mantigi ile çalışmaktadır. Gurultunun bir nedeni de bu olabilir. Bu anfi karti ac volt ile besliyorsunuz?

Diğer kartlar kac volt ile besleniyor?

Fikrim aradan bu boost converteri cikarip baska bir aku yada pille besleyip sesi denemeniz.

Kolay gelsin.

Merhabalar

1. Sorun olarak 9 voltluk bir pilin boyle bir sistemi besleyecegini dusunmuyorum. Daha guclu bir guc aynagi ile denemelisiniz.

2. Sorun sanirim boost converter oldugunu dusundugum 9 volt pilin girdigi voltaj donusturucu anahtarlama mantigi ile çalışmaktadır. Gurultunun bir nedeni de bu olabilir. Bu anfi karti ac volt ile besliyorsunuz?

Diğer kartlar kac volt ile besleniyor?

Fikrim aradan bu boost converteri cikarip baska bir aku yada pille besleyip sesi denemeniz.

Kolay gelsin.
Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Amfinin nominal voltajı 12V, fakat ben 9V ile beslemekteydim. Max9814 modülünün çalışma voltajı ise 5V. İki modülünde besleme kaynağını piyasada rahat bulunabilmesi açısından ve sistemi güç kaynağına taktığımızda Şebeke gürültüsünden etkilendiğini tespit etmemizden dolayı 9V pil ile besleme fikri neticesinde voltaj regülatörü kullanma kararı aldım. Vermiş olduğunuz bilgiler neticesinde gürültüye sebeb etkenlerin;
- amfi beslemesi için gerekli olan 12V yerine 9V kullanmak,
- iki modülüde tek besleme kaynağından beslemek,
- iki modülüdü de tek besleme kaynağından beslemek için step up voltaj regülatörü kullanmak olduğunu ve bun etkenlerden bir an önce kurtulmam gerektiğini anlıyorum.

Eger elinizde varsa LM7805 regule entegresi ike 5 volt ihtiyacinizi sağlayın. Bu regulator lineerdir. Gurultu uretmez. Anfiyide simdilik 9 volt ile besleyip gurultu varmi kontrol esebilir misiniz?

En azindan gurultunun kaynagi hakkinda fikir verir.

Eger elinizde varsa LM7805 regule entegresi ike 5 volt ihtiyacinizi sağlayın. Bu regulator lineerdir. Gurultu uretmez. Anfiyide simdilik 9 volt ile besleyip gurultu varmi kontrol esebilir misiniz?

En azindan gurultunun kaynagi hakkinda fikir verir.
Şu ana kadar kadar yapmış olduğunuz ve yardımlar ve vermiş olduğunuz bilgiler için size çok teşekkür ederim. Allah Razı Olsun hepinizden. Vermiş olduğunuz bilgiler ışığında hemen LM7805 modülü siparişi geçtim. Öyle zannediyorum ki iki üç güne elime ulaşacaktır. Gereken modül geldiğinde söylemiş olduğunuz adımları harfiyen uygulayıp çıkan sonuçları paylaşacağım.

Allah sizdende razi olsun.

Ben elinizde varsa diye oneride bulunmustum. Test icin idi. Yoksa 3 adet kalem pili seri baglayipta deneyebilirdiniz.

7805 gelsin birde oyle deneyelim bakalim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri