Uçan Testere Uygulamasında Boy Ölçüm

RDY1

Üye
Konu Sah
G

gundoganfa

Üye
Başlığa yeni mesaj gelince bildirim düşmüş şaşırdım bu kadar zaman sonra başlığın canlanmasına... Hasılı, başlığı açalı seneler geçti arada bir çok uçan testere ve benzer mantıkla çalışan uygulamalar yaptım.

Bu kadar tecrübeden sonra, özetle, uçan testere, makas vb. uygulamalar için elektronik kam hareketi nasıl yapılır bunu öğrenmek gerekiyor diyebilirim. hazır paketler hareket kontrolünün temellerini bilmeyen otomasyon yazılımcıları için hareket kontrolünü kolaylaştırıyor. Ancak hazır paketler genelde kısıtlı çeşitlerde uygulamalar için geliştirildiği için müşterilerden farklı talepler geldiğinde hazır paketlerle karşılamak genellikle mümkün olmuyor. (örnek:
1:12-1:20 arası)

Aşağıdaki videodan, Yaskawa'nın uçan makas için ürettiği hazır paketini ve uçan makas uygulamasının mantığını öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:

aliesber

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Delta sa2 plc ve a2 servo ile yapılmış uçan testere işi var, yarım kalmış.
ilgilenen genel bilgiler için mesajla bana ulaşşın.

uçan makasta; senkron hız bölgesinde kam kullanarak makasta sürtünme yapmasını istiyorum. ama belli bir fonksiyona göre. bu mümkün mü.
makas tekrar hızlı dönüp gelecek ve sadece senkron bölgede sürtünme yapacak. boy oynaması başlangıçta ve sonunda yapacak ve toplam boy aynı kalacak.
yapılabilir mi?
teşekkürler.

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
110,926
Kullanıcılar
409,150
Son üye
Baybars5816

Yeni konular