Uçan Testere Boy Hatası

Merhaba Arkadaşlar
Çalıştığım demir boru ve profil üreten fabrikada demir boru profil makinasının uçar testere si var ve üstünde control teqnicues marka sp 4401 sürücü var testerenin ve 52 newton luk 3000 dv/dk bir servo motora sahip sistem sistem makina hızlanırken ve yavaşlarken boy hataları veriyor makina hızlanırken uzun kesiyor yavaşlarken kısa kesiyor bir boy hata verdikten sonra senkron boya ulaşıyor sistem makinanın enkoderinde bir sıkıntı gözükmedi testere ile malzeme senkronluğundada sıkıntı yok ama problemi bir tütrlü bulamadık yardımlarınız bekliyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba Arkadaşlar
Çalıştığım demir boru ve profil üreten fabrikada demir boru profil makinasının uçar testere si var ve üstünde control teqnicues marka sp 4401 sürücü var testerenin ve 52 newton luk 3000 dv/dk bir servo motora sahip sistem sistem makina hızlanırken ve yavaşlarken boy hataları veriyor makina hızlanırken uzun kesiyor yavaşlarken kısa kesiyor bir boy hata verdikten sonra senkron boya ulaşıyor sistem makinanın enkoderinde bir sıkıntı gözükmedi testere ile malzeme senkronluğundada sıkıntı yok ama problemi bir tütrlü bulamadık yardımlarınız bekliyorum
merhabalar bende aynı sorunu kağıt kesmede yaşıyorum şimdi sorununuzu nasıl çözdünüz

Genelde, bu konuda benim yaşadığım mutlaka encder ın bir yedeği olmalı ve onla test edilmeli. Çünkü Encoder çalışıyor gibi gözükür çalışmaz. Bir pulse atlamalı gelse hata yapar. Birde, encoder kablosu gürültü alabiliyor.

Ben hatayı donanımsal olarak değil proğramsal olarak çözdüm yazdığım proğramda kazanç değerlerinde ayarlama yaparak çözdüm.
merhabalar bende aynı sorunu kağıt kesmede yaşıyorum şimdi sorununuzu nasıl çözdünüz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri