Twido tabanlı otomasyon Yardım !

srcnktpgl

Üye
Merhabalar,
Bir proje yapmam gerekiyor ve hala önümde tamamlamam için 1 ayım var. Ancak Twido ve servo motorla ilgili yardımlarınıza ihtiyacım var.
Öncelikle projemde kullanacağım ekipmanları belirteyim : Twido PLC(TWDLCAE40DRF) , Lexium05 servo sürücü(LXM05AD10M2) ve BSH motor, 3 adet fotoelektrik sensör ve magellis dokunmatik ekran.
Bunları kullanarak yapmayı düşündüğüm proje ise şöyle : Öncelikle bir konveyörün sonuna 3 adet sensörü üstüste yerleştireceğim ve banttan gelen ürünün boyuna göre servo motoru en fazla 45er derecelik açılarla döndürmeyi düşünüyorum(Yani en kısa ürün için 45derece sağa ardınan tekrardan düz pozisyona, ortaboy ürün için motor hareket etmeyecek ve en uzun ürün için ise 45 derece sağa) .
Bu proje için elimde CanOpen modülü olmadığından Twido'yla Lexium'u Modbus yoluyla haberleştireceğim. Çok verimli olmayacaktır biliyorum ancak en azından düşündüğümü gerçekleştirebilecektir.
Projenin TwidoSoft programını nasıl yazabilirim? Bu konuyla ilgili döküman yada benzeri bir projenin programı çok işime yarayacaktır.
Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ediyorum ...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
benzer bir projede benim elimde var bende twido ile atv haberleştirmeye calısıyorum ama bı turlu basaramadım bakalım ne olcak sonuımuz:(

Merhabalar,
Bir proje yapmam gerekiyor ve hala önümde tamamlamam için 1 ayım var. Ancak Twido ve servo motorla ilgili yardımlarınıza ihtiyacım var.
Öncelikle projemde kullanacağım ekipmanları belirteyim : Twido PLC(TWDLCAE40DRF) , Lexium05 servo sürücü(LXM05AD10M2) ve BSH motor, 3 adet fotoelektrik sensör ve magellis dokunmatik ekran.
Bunları kullanarak yapmayı düşündüğüm proje ise şöyle : Öncelikle bir konveyörün sonuna 3 adet sensörü üstüste yerleştireceğim ve banttan gelen ürünün boyuna göre servo motoru en fazla 45er derecelik açılarla döndürmeyi düşünüyorum(Yani en kısa ürün için 45derece sağa ardınan tekrardan düz pozisyona, ortaboy ürün için motor hareket etmeyecek ve en uzun ürün için ise 45 derece sağa) .
Bu proje için elimde CanOpen modülü olmadığından Twido'yla Lexium'u Modbus yoluyla haberleştireceğim. Çok verimli olmayacaktır biliyorum ancak en azından düşündüğümü gerçekleştirebilecektir.
Projenin TwidoSoft programını nasıl yazabilirim? Bu konuyla ilgili döküman yada benzeri bir projenin programı çok işime yarayacaktır.
Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ediyorum ...

eğer sorun hala devam ediyorsa yardımcı olabilirim....

eğer sorun hala devam ediyorsa yardımcı olabilirim....

Twido'nun CAN modülü elimde olmadığı için . TSX Premium PLC kullanıyorum (elimde CAN modülü CPP110 olduğundan). Eğer bu konuda yardımcı olabilirseniz birkaç problemim var ?
Saygılarımla...

neden modbus yapmıyorsun twido ile yapabilirsin.

Pek bir bilgim yok açıkçası çok fazla Modbus konusunda ve zamanım da pek kalmadı . Bitirme projem çünkü ve 2hafta içerisinde bitirmem gerekiyor. Bu yüzden ancak programını yazıp yollayabilirseniz ve donanımsal olarak da yardımcı olabilirseniz deneyebilirim. Elimdeki servo sürücü Lexium05A ve twido'nun modeli ise TWDLCAE40DRF. Referans olması açısından şu sayfadaki uygulamayı elimdeki cihazlarla gerçekleştirmeye çalışıyorum diyebilirim. Tek farkı üç adet fotoelektrik sensör kullanıyorum .

Package Sorter (Lane Diverter)

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri