Twido suite hızlı pulse çıkışı hız sorunu

galael

Üye
arkadaşlar twido suite programı kullanan varsa yardım bekliyorum omron r7 servo sürüyorum fakat pls çıkışında 0.147 ms süre verdiğim halde istediğim hızı elde edemiyorum.acaba plc de hız yeterince desteklenmiyormu.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
plc nin kataloğuna bakmanı tavsiye ederim.kaç hz pulse destekliyor.0.147ms bu değer yanlış hesaplamadıysam 6 khz e denk geliyor.bu hızla servoyu hızlı süremezsin.yeterince hız almak için 100khz yollaman gerekir.plc den elde edemezsin büyük ihtimalle.100 khz 200khz frekans üreten modüller var.panasonicte varmı bilmiyorum.bir diğer konuda servoyu sürmenin çeşitli yolları var .sen harici pulse yöntemiyle sürüyorsun.dahili pulse ve haberleşme ile sürme yöntemleri var .onları araştır derim.

teşekkür ederim Taner arkadaşım verdiğin bilgiye göre bu plc bu işi göremez büyük ihtimalle haberleşerek yada plc yi değiştirerek bu sorunu çözebilirim.bana 100 khz çıkış yapabilece siemens dişında yetenekli bir plc önerebilirmisiniz.

twido'nun 7 khz pulse çıkışı var yeteri kadar hızlı değilse scan mode normal seçeneğindeyse priodik seçeneğine al ve 2 ms yap birde buşekil çalıştır muhtemelen işini görecektir.

teşekkür ederim Taner arkadaşım verdiğin bilgiye göre bu plc bu işi göremez büyük ihtimalle haberleşerek yada plc yi değiştirerek bu sorunu çözebilirim.bana 100 khz çıkış yapabilece siemens dişında yetenekli bir plc önerebilirmisiniz.

ben vigor plc+vigor 100khz modül+panasonic servo ile uygulama yapmıştım.siemens e göre kıyaslarsan daha ucuza mal oldu.özdaş mühendislikten temin edebilirsin.ücretsiz eğitimde veriyorlar.veya delta ürünlerini tercih edebilirsin.bu iki ürün siemensten ucuz ve eğitim avantajları var.www.ozdasmuhendislik.com www.fastltd.net

teşekkür ederim koray arkadaşım verdiğin öneriyi önümüz deki günlerde deneyeceğim sonuç aldıktan sonra tekrar bilgi vereceğim.hayırlı günler dilerim

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri