Twido Soft ve Twido Suite Programlama

merhaba arkadaşlar ben twido soft plc yi yeni kullanmaya başladım hatta yeni öğreniyorum pcden plc veya plc deki programı nasıl alırım nasıl gönderirim bana nu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
simens plc lerde download ve upload var download ile plc ye gönderiyorsun upload la plc den pc ye çekiyorsun ama bu yazımldakini bilmiyorum sanırım programda da vardır aynı fonksiyon

Arkadaşlar bana twido soft upload ve load işlemi yapabilmem için bilgiye ihtiyacım var TWDLCDA24DRF plc için ayrıca bağlantı içinde bilgi ihtiyacım var yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

somachine ye geçim M218 - M238 ve M258 var

Arkadaşlar bir çok plc yi test ediyorum yazılım programlama devreye alma vs,
İşimiz gereğide bir çok plc kullanıyorum ve programlıyorum aynı üretim makineyi tesis şartlarına göre bazen mitsubishi bazen allen bradley bazen schneider vs
schneider plc de yani twda20drt veya twd40drt gibi modelleri daha önceden twido soft programını kullanıyordum ve problem yaşamıyordum.
Şimdi twido suite programını çıkardılar işte ek olarak modüllerin configürasyonunu resimli olarak yerleştiriyorsun vs program güzele benziyor ama gelin birde bana sorun problem üzerine problem bağlanmayakalkıyorsun normalde twido soft ile 10 sn de bağlandığın plc ye twido suite ile 1 dakikada bağlanıyorsun hele bırakın bağlanmayı daha önemli mesele online aramak istediğim kontağı veya bobini işkence şeklinde bulmaya çalışıyorum.Yani 100 satırlı bir programda düşünsenize kullandığınız rolelerin satırlarını saçma bir sistemle buluyorsunuz önceden twido soft ile ctrl+f ile istediğiniz kontağa gidiyordunuz ki tüm plc lerde böyledir.Ama twido suite ise aşağıdan yok m ınput veya outputmu veya world mu seçiyorsunuz hangi worldu kullandığının kutucuğunu işaretliyorsun seni o satıra götürüyor ancak diğer kontaklarının satır numarasını veriyor sen gitmek zorunda kalıyorsun.Yani size yazarken düşünün kafanız ne kadar karıştı ben ne yapayım tesis müdürleri başıma gelmiş sistemi devreye alıcam ufak değişiklik yapmak gerekiyor satırları tek tek kontrol ediyorsun geriye dönük işlenlerde çok zorlanıyorsun.
Bunla ilgili problemimi schneider müşteri yetkililerini arayıp belirttim ama yardımcı olmadılar.twido softa yani eski versiyonda kullanmak istiyorum ama onuda kullanamıyorum çünkü yeni çıkan plc modelleri artık twido soft ile uyuşmuyorZaten teknik destek konusunda sıfırlar.Herhalde büyük marka olmanın verdiği rahatlık ama 5 sene sonra rekabet çoğaldıkça görecem ben schneider ı ozaman
Ama ben sırf bu yüzden schneider plc kullanmak istemiyorum.bazen 100.000 lerce liralık projeler geliyor seçimi bize bırakıyorlar doğal olarak tercih etmiyeceğim.
daha önceden xbtl100 programı ile n400 schneider panellere diyarbakırda bir maden ocağında -20 derece program atmaya çalıştım ama bir türlü haberleşmiyor öyle yapıyorum böyle yapıyorum yok schneider müşteri temsilcilerini arıyorum yok sonra yeni versiyon varmış vijeo designer lite diye onla olur dediler e eee nerden indirebiliriz onu schneider bayilerinden temin edebiliriz.kardeşim kimse sizin programınızı yemeyecek neden bunu internette kendi sitenize koymuyorsunuz böyle saçmalık olurmu orda gittik schneider bayisi bulduk cd talebinde bulunduk onlarında elinde yokmuş kargo ile gelecekmiş vs bu yüzden 2 gün uçak biletleri uzattık yani beş paralık işte rezil olduğumuzamı yanalım o soğukta bedavadan yere geçen zamanamı yanalım.
Ama ne oldu artık kesinlikle schneider ekran kullanmıyorum easy wiev ekran kullanıyorum hem daha ucuz hem daha işlevli schneider panellerde 4 satır vardı sadece satırlar arasında yazı karekteri kullanabiliyorsun çok bir şey yapma olanağın yok ama easy de tamammen renkli hareketli gifler kullanarak Scada aratmayacak tasarımlar sayfalar oluşturabiliyorsun.
Ayrıca ozdisan arandığı zaman teknik destek konusunda % 100 memnuniyet veriyorlar kesinlikle ürünlerinin arkasındalar.
Arkadaşlar lafı çok uzattım biliyorum ama bu konudaki görüşlerinizi deneyimlerinizi paylaşmanızı isterim.
İyi çalışmalar.
Merhaba
Elindeki twido plc kablosunun çıkış uçlarının diagramını göndermen mümkün mü

Forum istatistikleri

Konular
128,124
Kullanıcılar
449,832
Son üye
SametKepenek

Yeni konular

Geri