twido programlama

arkadaşlar elimde 6 input 4 output twido compact plc var bunu programlamam için yazılım editörü ve döküman gerekiyor . ilginize teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bu programın yani twido suitenin türkçe dökümanları elinizde var mı?

teşekkür ederim.Türkçe kılavuz olmaması zor duruma sokuyor haliyle.ingilizceden idare edeceğiz şimdilik,sağolun iyi çalışmalar.

Arkadaşlar merhaba bugüne kadar schneider twido ile uğraşılarım zaman bulamadığım için
her denememde başlayamadan bitti. Neyse yine bir niyet ettik ama hadi bakalım ;)
İlk durum şu;
Twido suite i kurdum
Elimin altında TWDLCAE40DRF var ve içindeki mevcut yazılımı okumak gibi bir niyet gütmekteyim :)
usb-rs485 çevirici bağlı durumda, plc enerjisi bağlı durumda
Fakat pc - plc bağlantı kurulamıyor. Kur lan butonuna basıyorum ;) O da işlem göstergesinin yarısına kadar gelip
" Communacation error. Modbus driver parameters, controller connections or power supply " diyor.
Bakıyorum bağlantılara sağlam durumda. Ama yine de sonuç alamıyorum tecrübeli arkadaşları fikir ve önerilerini bekliyorum.
Teşekkürler Kolay Gelsin...

Arkadaşlar merhaba bugüne kadar schneider twido ile uğraşılarım zaman bulamadığım için
her denememde başlayamadan bitti. Neyse yine bir niyet ettik ama hadi bakalım ;)
İlk durum şu;
Twido suite i kurdum
Elimin altında TWDLCAE40DRF var ve içindeki mevcut yazılımı okumak gibi bir niyet gütmekteyim :)
usb-rs485 çevirici bağlı durumda, plc enerjisi bağlı durumda
Fakat pc - plc bağlantı kurulamıyor. Kur lan butonuna basıyorum ;) O da işlem göstergesinin yarısına kadar gelip
" Communacation error. Modbus driver parameters, controller connections or power supply " diyor.
Bakıyorum bağlantılara sağlam durumda. Ama yine de sonuç alamıyorum tecrübeli arkadaşları fikir ve önerilerini bekliyorum.
Teşekkürler Kolay Gelsin...

kablonu pc ye tanıttın mı

Kablonu pc ye tanıttın mı derken kastedilen usb-rs485 çeviriciyi tanıttın mı sorusu ise evet tanımış görünüyor.
Yalnız bende ki schneider kendi sattığı değil başka marka bir usb-rs485 çevirici fark eder mi?
Bu arada win 7 var bende twido suite win7 ile bu tip bir sorunu yoktur umarım.

PLC - PC haberleşme kablon nedir?
Modeline göre driver yüklemen gerekir.
Driver manager içinde modbus kısmından kabloyu seçmen gerekebilir.
Normalde otomatik yapar. Fakat bazen kendin seçmen gerekebiliyor.
Ondan sonra pc - plc arası bağlantını yapabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri