Twido PLC - PC arası bağlantı problemi

ferrell

Üye
Arkadaşlar Twido TWDLCAA40DRF plc ile bir türlü haberleşemedim. Bağlantı kablosu olarakta telemecanique TSXCUSB485 kullanıyorum. haberleşme problemi veriyo. COM'u da ayarlıyorum. Bir türlü olmadı. Sizce problem ne olabilir ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
windows 7 64 bit sürümlerde bu türlü sorun var.en azından benim pc imde de aynı sorun var.32 bit versiyonda dene

Driver manegerdan modbus driverından cus485 seç.
Olmuyorsa modbus diverını güncelle.
Oda olmuyorsa driver manegerı tekrar kur.
Yaptığın ayarların (driver manager) screen shot'larını yollarsan daha detaylı cevap verebilirim.

teşekkür yardımınız için sorunu hallettim.

windows 7 32bittede sorun çıkarıyor ama benim yüklediğim windowsun sıkıntısı olabilir. o yüzden vmware yükleyip xp üzerinden yapıyorum sorun çıkmıyor.

Win7 64 bit kullanıyorum bu sorun bende de olmuştu. Unity7 nin setup dosyaları içerisinde modbus driver manager ı bulup kurdum.Bağlantı sorunum düzeldi haberiniz olsun

Arkadaşlar Twido TWDLCAA40DRF plc ile bir türlü haberleşemedim. Bağlantı kablosu olarakta telemecanique TSXCUSB485 kullanıyorum. haberleşme problemi veriyo. COM'u da ayarlıyorum. Bir türlü olmadı. Sizce problem ne olabilir ?

bu kablo var

windows 7 32bittede sorun çıkarıyor ama benim yüklediğim windowsun sıkıntısı olabilir. o yüzden vmware yükleyip xp üzerinden yapıyorum sorun çıkmıyor.
Win 7 32 Bit Pro kullanıyorum. TwidoSoft v3.5 ile PLC ye baglanıyorum. Hicbir problem yok bende.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri