Tv uydu bağlantı sorunu

Merhaba arkadaşlar 1 çanak antenden gelen kabloyu 1 T yardımı ile iki receivera dağıtmaya çalıştım ama sorun yaşıyorum iki tv dede sinyal zayıf uyarısı veriyo ve kanallar çekmiyo. Bu sorunu nasıl giderebilirim yardım edin.
not. bağlantı şemasını ekte verdim !!!

Ekli dosyalar

• baglantı.jpg
    baglantı.jpg
    11.3 KB · Görüntüleme: 19
İki çıkışlı lnb kullanırsanız sorun hallolur.

çanaktan itibaren iki kablo çekmek gerecek yani. başka bir yöntem varmı T yerine farklı bir dağıtıcı falan kullanmak gibi. bu iki çıkışlı lnblerin fiyatları ne kadar acaba

çanaktan itibaren iki kablo çekmek gerecek yani. başka bir yöntem varmı T yerine farklı bir dağıtıcı falan kullanmak gibi. bu iki çıkışlı lnblerin fiyatları ne kadar acaba

Başka yöntem yok kardeş. 2 çıkışlı lnb alcaksın. Başka yöntemler var da sana pahalı gelir. Mesele evin içine swich alman gibi.
Ayrıca yaptıgın iş çok tehlikeli cihazlar açısından..Burayı incele...https://www.kontrolkalemi.com/forum...561-canak-kablosuna-receiver-baglanir-mi.html

LNB FİYATI

Ücretsiz kargo....Çiftli, ikili LNB GittiGidiyor'da

Ben senelerdir next in 4 lu lnb sini kullaniyorum. 10 sene olmustur. 4 daire tek canakla goruntu kirliligi olmadan yasayip gidiyoruz.

NexusHD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bence markadan ziyade hd olanlardan olsun.

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

lnb nin hd si yoktur 5 ila 6 çeşit marka ismi önde gelenleri az çok bilirsiniz, ben çatıya anten kuramadığım için 2. uydu sinyalini 1. uydunun out çıkışından aldım 1. decoder (örn) vertical yayını izliyorsa 2. decoder'e de vertical yayınlarını izleyebiliyor mesela türksatta 300 kanal varsa 2 ye bölüyor 1. decoder kanal değiştirir horzantal yayını izlemeye geçerse 2. cihazda horzantal yayınlarından birini izleyebilir tabii her marka decoder'in tuner'inin out çıkışı çalışmaz büyük kasa önde gelen markalarda çalışır,
2. decoder'in marka ve tipi önemli değildir. kolay gelsin

lnb nin hd si yoktur 5 ila 6 çeşit marka ismi önde gelenleri az çok bilirsiniz, ben çatıya anten kuramadığım için 2. uydu sinyalini 1. uydunun out çıkışından aldım 1. decoder (örn) vertical yayını izliyorsa 2. decoder'e de vertical yayınlarını izleyebiliyor mesela türksatta 300 kanal varsa 2 ye bölüyor 1. decoder kanal değiştirir horzantal yayını izlemeye geçerse 2. cihazda horzantal yayınlarından birini izleyebilir tabii her marka decoder'in tuner'inin out çıkışı çalışmaz büyük kasa önde gelen markalarda çalışır,
2. decoder'in marka ve tipi önemli değildir. kolay gelsin
Evet düzeltiyorum hd lnb yoktur hd yayını daha iyi izleyebilmek için kaliteli lnb olmalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri