Tv de kanal değiştirince ses gelmiyor ?

thebyram

Üye
Küçük bir uydu alıcım var hdmi ile bağlanıyor tv ye bugün açtım ilk kanalda ses var sonra kanal değiştirdim ses gidiyor ayarlarla kurcaladım başka hdmi kablosu denedim olmadı yardımcı olurdanız sevinirim..

Bir ara bizim milletimizde şey vardı; gerçi o da tüplü televizyonlar gidince bitti. Tüplü televizyona iki tane şamar atardık sağlı sollu kendine gelirdi. Bir denemenizde fayda var bence 😁

Bir ara bizim milletimizde şey vardı; gerçi o da tüplü televizyonlar gidince bitti. Tüplü televizyona iki tane şamar atardık sağlı sollu kendine gelirdi. Bir denemenizde fayda var bence 😁
:D tv led ya uydu alıcısında sorun var gibi bende xiomi tv box var onda ses geliyor ama uydu alıcısına geçince ilk kanalda ses var değişiyorum ses gidiyor komple..

:D tv led ya uydu alıcısında sorun var gibi bende xiomi tv box var onda ses geliyor ama uydu alıcısına geçince ilk kanalda ses var değişiyorum ses gidiyor komple..

Şimdilik fabrika ayarlarına döndürün. Yeniden kurulum yapın.

Tokattan kasıt belki mini uydu alıcısının içinde bir temassızlık yada soğuk lehim olabilir. Tokat orada işe yarar. Ancak bu durumun sadece açılışta ses gelmesi ve kanal değiştirince gitmesi yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Çünkü cihaz kanal değiştirdiğinde o kanalın ses görüntü frekanslarına symbolrate değerlerine kilitlenmesi gerekiyor. Anladığım kadarıyla cihazınızda bu sistemde sorun var.

Fabrika ayarlarına döndürünce düzelmez ise yeniden yazılım atılabilir yada varsa yazılım güncellemesi yapılabilir. Yoksa da çok birşey yapılabileceğini sanmıyorum mini uydu cihazları kullan bozulunca da at model üretilmiş bir cihaz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri