TV besleme kartı hk 17ips60-3 ( 23008036)

Deneyin bakalım sonuca göre benimde elimde bir tv var. Bu tv de daha fazla çıkış var. 12 volt 5 volt -12 volt birde 3 volt yanlış hatırlamıyorsam.

Bende bu tv nin aynı şekilde sizdeki gibi giriş kısmı sorunlu. Pwm entegresi gidik. Yenisini aldım ama çalışmadı.

Bende bir pc guc kaynagi ile bu gerekli voltajlari vermeyi planlıyorum. Eger calisir ise power supply yi yanına koyup çoklu bir soketle tv ye bağlayıp ilgili yerleri beslemeyi planlıyorum.

Ancak karti inceleyip sizin taktiği de yapabilirim.

Sonucu 4 gözle bekliyorum. Kolay gelsin.

Deneyin bakalım sonuca göre benimde elimde bir tv var. Bu tv de daha fazla çıkış var. 12 volt 5 volt -12 volt birde 3 volt yanlış hatırlamıyorsam.

Bende bu tv nin aynı şekilde sizdeki gibi giriş kısmı sorunlu. Pwm entegresi gidik. Yenisini aldım ama çalışmadı.

Bende bir pc guc kaynagi ile bu gerekli voltajlari vermeyi planlıyorum. Eger calisir ise power supply yi yanına koyup çoklu bir soketle tv ye bağlayıp ilgili yerleri beslemeyi planlıyorum.

Teşekkür ederim Serkan hocam şu entegreyi bı degiseyim Bakım 5v sabitlenirse test edeceğim size bilgi veririm.

Güzel proje beğendim. Keşke kartı kesmeseydiniz :D görüntüsü güzel durmuyor. Kartı kesmek yerine sadece bağlantıları kesmek daha güzel bir görüntü yaratıyor. Ben genelde kartı kesmek yerine bağlantı yerlerini kesmeye tercih ediyorum. Bu şekilde Kart Tam Yerine Oturmuş oluyor. Ama Tebrik Ediyorum Projeniz güzel.

Bu sistemin bence bir sakıncası var . Normal smps sisteminde sekonderdeki bir anornallikte optokuplör üzerinden gelen daha doğrusu gelmeyen sinyalle besleme gerilimi kesiliyor . Bu daha sonra devreye alınacak sistemle hiçbirşekilde feedback olmayacak . Arızalı eleman cayır cayır yansa da elektrik verilmeye devam edecek . Bu durumda yangın bile çıkar allah muhafaza . Kar zarar analizini iyi yapmak lazım. Kıt elektronik bilgim bana böyle söylüyor. Benden daha tecrübeli arkadaşlar belki farklı düşünür.

Bu sistemin bence bir sakıncası var . Normal smps sisteminde sekonderdeki bir anornallikte optokuplör üzerinden gelen daha doğrusu gelmeyen sinyalle besleme gerilimi kesiliyor . Bu daha sonra devreye alınacak sistemle hiçbirşekilde feedback olmayacak . Arızalı eleman cayır cayır yansa da elektrik verilmeye devam edecek . Bu durumda yangın bile çıkar allah muhafaza . Kar zarar analizini iyi yapmak lazım. Kıt elektronik bilgim bana böyle söylüyor. Benden daha tecrübeli arkadaşlar belki farklı düşünür.
Aslında bende fazla anlamam bu işlerden ancak bu arkadaş zaten besleme işini smps trafo ile yapacak büyük ihtimal. ZAten kullanacağı smps trafosu regüle olduğu için bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Ben bazen kartların primer kısımlarını kullanmıyorum, direk olarak başka bir smps devresi yada şarj cihazı kullanıyorum. Bir sıkıntı yaşamıyorum. Ama yinede en iyi ustalar bilir bu işi. :)

Güzel proje beğendim. Keşke kartı kesmeseydiniz :D görüntüsü güzel durmuyor. Kartı kesmek yerine sadece bağlantıları kesmek daha güzel bir görüntü yaratıyor. Ben genelde kartı kesmek yerine bağlantı yerlerini kesmeye tercih ediyorum. Bu şekilde Kart Tam Yerine Oturmuş oluyor. Ama Tebrik Ediyorum Projeniz güzel.
Aslında kartı kesmeyecektim ama Primer tarafı hasarlı olduğu için başka bir kartın Primer tarafını ek yapmistim yine bütün olmuştu ama voltajda sorun olduğu için bende tekrar ayırdım ve farklı bir şey denemek istedim TV ufak olduğu jcin yer açılsın diye böldüm 😁
Haklısınız tabi ki hocam ama zaten dışardan spms tarzı bir sistemle besleyecegim için çok sorun olacağını düşünmüyorum ve cihaz şahsıma ait atölyede falan kullanicam

Serkan hocam selamlar
Kartı montajladim içerisine 24v adaptör koydum düşürücü ile 12v verdim karta gerekli voltajlar 12 24 5v şeklinde oluştu ve sorunsuz çalıştı TV sizin kartın fotoğrafini görebilme şansımız var mı acaba ?

Serkan hocam selamlar
Kartı montajladim içerisine 24v adaptör koydum düşürücü ile 12v verdim karta gerekli voltajlar 12 24 5v şeklinde oluştu ve sorunsuz çalıştı TV sizin kartın fotoğrafini görebilme şansımız var mı acaba ?

Su an iş nedeniyle şehir dışındayım. 10 gün kadar dönmeyeceğim. Döndükten sonra resim atabilirim.

Bu arada 5 voltun cikmamasinin nedeni ne imiş? Sorun nereden çıktı?

Su an iş nedeniyle şehir dışındayım. 10 gün kadar dönmeyeceğim. Döndükten sonra resim atabilirim.

Bu arada 5 voltun cikmamasinin nedeni ne imiş? Sorun nereden çıktı?
Hocam dediğiniz gibi step down bölümünde ki mp15830 entegrede sorun varmis elimde vardı değiştirdim sorun ortadan kalktı tahminen ben daha önce başka Primer kartını ona birleştirdiğimde yüksek voltajdan etkilendi 😁 ama suanlik bir sorun yok bi kaç saat çalıştırdım sorunsuz görüntü veriyor TV

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri