Tuvalet Sensörü

hiç sevmem onu insan bırakta rahat rahat işini halletsin :)

Her sensörlü wc ye girdiğimde gülme krizlerine giriyorum :D

Abi durduk yere karanlığa gömülüp böle el sallamak garibime gidiyor.

bencede fotoselli lambalar işini görür anlayamadım neyapacaksın bunu enerji tasarrufu ise tamam

Daha gelişmiş bir sistemde kullanabilirsiniz.3.5 ınc dokunmatik panelleri her kabinin arkasına yerleştireceksiniz.tuvalette bir loadcell olacak kişi girdiği zamanda kilosunu tartacak ve plc ye komut göndererek örnek 100 kg ise küresel vana ile deliğin çapı büyüyecek.bunu otomatik yapacak kişi diğer kısmı manuel girecek ekranda büyük küçük seçimi yapacak.Eğer ufak seçerse deliğe nişan almasına gerek kalmayacak çizgiyi takip eden robot misali delik çişi takip edicek.Aynı şey büyük içinde geçerli olacak deliyi tutturamayanlar için ideal Daha sonrasında ıkınma sensörü ile ses desibelini ölçen ortam sensörü ani ses değişiklerini öksürük yada hapşırma gibi önceden yüklü seslerle absort edicek kişi bunun için çaba göstermeyecek.Yine koku sensörü koyularak koku seviyesine göre kabine otomatik bahar kokusu pıslanacak.Kişi boşaltımı gerçekleştirdikten sonra şuanda oteller ve bazı alışveriş merkezlerinde vs de var ayakkabıarınızı tozunu almak için dönen fırça misali bir sistem pinomatik pistonla kol ileri giderek su sabun ile fırçalama gerçekleştiricek. kişi kakasını yaptıktan sonra ekrandan kakasının türünü görebilecek ağırlığına göre ücretini ödeyecek.Bu proje için sponsor olacak arkadaşlardan destek bekliyorum.

fotoselli lambanın duyuna röle bağlayıp onun kontaklarını kullanabilirsin

yukarıdaki otomasyona bittim valla cığır acılmış bu wc konusunda helal olsun

Selam Arkadaşlar Tuvalette harekete duyarlı olarak fan çalışıtırmak istiyorum. Bayındırlık veya diğer kurumların bunla ilgili poz numaraları nelerdir_? Bu işlemi yapmak için ne önerirsiniz_?

daha gelişmiş olmalı hareketsiz kaldığınızda bir işe yaramıyor gerçekten

Piyasadaki elektronikçilerde bir çok alternatifi var istersen bir elektronikçiye git hazır olarak devreleri verirler

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri