dadasbey

Üye
Tuvalete konulacak bir vantilatör ile buranın havalandırılması yapılacak, bu havalandırma işlemini tuvalet dışındaki tuvalet anahtarına basılırken aynı anda ve aynı anahtarla vantilatör de çalıştırılacak..Aynı zaman da bu iç lamba yandığında dışarıdada bir lamba yanması sağlanarak tuvaletin dolu olduğu gösterilecek...Tuvaleti için de bir lamba var ve dışında lavabonun yanında komitatör anahtarı var.Lavabo ve tuvalet bu anahtar ile kontrol ediliyor...

Gerekli vantilatör gücü ve bağlantısı nasıl olabilir ...Benim aklımda bi şeyler var ama en optimum şekilde sistemi kurmak istiyorum...

kullanılacak vantilatörün gücü ne. bu üç enerji de aynı anahtardan mıaçılacak.

75-100W lık bir aspiratör koyacaksın. Zaten bunlar hazır, heryerde bulabilirsin. Lambaları ve vantilatörü de paralel bağlayacaksın, oldu bitti.

piyasada banyo ve wc ler için orjinal banyo asplatörleri var.50-100 w arası. bu asplatörü lambaya paralel bağlarsan olur. otellerimizde bizde bu sistemi kullanmaktayız. ayrıca istersende lamba kapatıldıktan sonra 3 dk çalışan fanlarda var , tabi bunun için ayrıca bir besleme çekmen gerekir.

75-100W lık bir aspiratör koyacaksın. Zaten bunlar hazır, heryerde bulabilirsin. Lambaları ve vantilatörü de paralel bağlayacaksın, oldu bitti.
Teşekkür ederim kardeş çok faydalı olacak peki bu aspiratörler nerede satılır ve fiyatları nedir biliyor musunuz acaba

elektrik tesisat malzemeleri satılan yerlerde.sana bir akıl wereyim.ups lerde kullanılan sogutma fanları var.bir tanıdığın varsa buda olabilir.ben banyoda şofben için takmıştım.10 yılı aşkın kullanıyorum.ayrıca wc dışına ayrı lamba koymalısın ve wc içindeki lambanın ucundan hem yeni lambayı hemde fanı beslemelisin

Teşekkür ederim kardeşim ...
Fakat içteki lambadan dışarıya kablo çekersem ortalığı dağıtırız... o lambayı komitatörden direkt almayı düşünüyorum...

Arkadaşlar yardımcı olan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim lambaya paralel bir hat çektim çok ta güzel oldu fakat aspiratörün gücünü 25W lık aldım.Hatta 15 W lık olan bile kullanılıyormuş. Adama 75-100 W deyince ne yapacaksın o kadar büyük aspiratöre gerek yok dedi.Güzel de çekiyor havayı sıkıntı yok....

Moderatör tarafında düzenlendi:
SOĞUTUCULAR Bölümüne bu tuvalet havalandırması konusunu neden açtın hiç aklım almadı. Ya art niyetlisin yada hiç foruma nasıl girilir çıkılır konu açılır bilemiyorsun. Bu konuyuda yöneticiler neden kilitlememiş yada taşımamış anlamadım

30 wattlıkta kullanabilirsin daha az yakar ve arızası kolay çözülür (sadece biraz boyut problemi var)

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri