turmetre yapımı

xcem

Üye
kontrollü elektronik sayıcı yani mesela 80 tur say ve dur sistemi bunun için devre arıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşım kullanacağın yeri bilmiyorum ama bir enkoder ve sayıcı röle (enda) alırsan işin çözülür enkoder yerine swiçte kullanabilirsin

slmlar
busorunu encoder kullanarak cozum yap bılırsın.ama encoderi motora baglıyorsun ve oradanda istedıgın olcuyu alıyorsun sana tavsiyem encoder

Öncelikle arkadaşımız turmetre istediği için encoder fazla lüks olacaktır. Direk motora bağlanması durumunda da (deviri daha yüksek bir yerde olabilir) cevap verme devri aşılabilir. Sizinde basettiğiniz sistemler yanında indüktif bir sensör kullanmak bence daha mokül olurdu.

Sn.xcem
Devre olarak istediğiniz içinde bu linkte bulunan devre işinizi görebilir mi bilmiyorum ama bir göz atın derim.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/pıc-devrede-garip-durum.6835/

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri