turmetre yapımı

xcem

Üye
kontrollü elektronik sayıcı yani mesela 80 tur say ve dur sistemi bunun için devre arıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşım kullanacağın yeri bilmiyorum ama bir enkoder ve sayıcı röle (enda) alırsan işin çözülür enkoder yerine swiçte kullanabilirsin

slmlar
busorunu encoder kullanarak cozum yap bılırsın.ama encoderi motora baglıyorsun ve oradanda istedıgın olcuyu alıyorsun sana tavsiyem encoder

Öncelikle arkadaşımız turmetre istediği için encoder fazla lüks olacaktır. Direk motora bağlanması durumunda da (deviri daha yüksek bir yerde olabilir) cevap verme devri aşılabilir. Sizinde basettiğiniz sistemler yanında indüktif bir sensör kullanmak bence daha mokül olurdu.

Sn.xcem
Devre olarak istediğiniz içinde bu linkte bulunan devre işinizi görebilir mi bilmiyorum ama bir göz atın derim.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/pıc-devrede-garip-durum.6835/

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri