Turkix 3.0-Yeni İşletim Sistemimiz

Hanibal

Üye
Sürüm : 3.0
Boyut : 602 Mb
Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)
Di : Türkçe
İşletim Sistem : Linux
Üretici Firma : Turkix

Tanıtım:
Xp tarzında ve kurulmadan da çalışan, kurmak isterseniz çok kolay kurulan Türkçe ve ücretsiz bir linux dağıtımı. Tek cd olduğundan indirme süresi de gayet kısa. Kurulum'u hakkında ayrıntılı ve resimli bilgileride sitesinde bulabilirsiniz.

Başlıca özellikleri ;
* Kurulum gerektirmeden cd üzerinden çalışabilir.
* Windows üstüne çalışabilir.
* Windows ile beraber çalışabilir.
* Menü yapısı windows XP ile aynıdır.
* Denetim masası windows XP ile aynıdır.
* İnternetden güncelleme desteği vardır.
* İnternetden güncelleme windows güncellemesi kadar kolaydır.
* Tamamen Türkçedir.
* Rpm kurulum dosyalarını destekler. Bu sayede hiçbir komut girmeden çektiğiniz dosyaların sadece üstlerine tıklayarak kolay bir şekilde kurulum yapabilirsiniz.
* Popüler windows programlarının çalışmasını destekler. (Mirc , ICQ , Msn)
* İçerisinde Media Player , Winamp , Mozilla Firefox , Mirc ve sisteminiz için gerekli diğer yazılımlar ile birlikte gelir.
* Fazla yüksek sisteme gerek duymaz. Bilgisayarınızı yormaz.
* Mandrake ve Redhat tabanlı olduğu için alt yapısı çok güçlüdür.
* İçerisinde Word , Excel , Power point gibi ofis uygulamaları ile birlikte gelir.
* Kullanımı kolaydır.
* Bilgisayar parçalarının büyük kısmını tanır.
* Bir sorun olduğunda ücretsiz destek alabilirsiniz.
* Distrowatch'ın yükselenler listesinde üst sıralardadır.
* Azerice dil desteğinede sahiptir.
* Windows XP kolaylığına sahip ilk linux dağıtımıdır.
* Kurulması ve kullanılması en kolay linux dağıtımıdır.

Önemli Not : Bu iso dosyasını yükledikten sonra Boot olacak şekilde cd ye atın. Bu işlemi Nero , Cd clone ve benzeri programlar ile çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Turkix'i hatasız olarak çalıştırabilmeniz için bilgisayarınızın belleğinin 256'dan yüksek olması önerilmektedir

arkadaslar üzgünüm ama suanda türkix projesi askıya alımıs durumda. linux a gecmek isteyen arkaslar ya pardus u denesin yada ubuntu yu denesinler

ubuntu için yardım rica ediyorum. Daha önce linux kullanmadım ve ilk kullanım olarak hangisini seçeceğimi bilmiyorum.windowsta macromedia dreamweaver ve photoshop,coreldraw gibi programlarla haşır neşir oldum.Acaba bunların ubuntu'da yerine geçecek olanlar hangisidir veya var mıdır ? Ya da bu programların eşdeğeri olan hangi linux var ?

evet var phoshop icn gimp biliyorum her turlu alternatif var linux dunyasında bana sorarsan baslangıc ıcın ubuntu dene hataları cok azdır

evet ayriyetten wine emulatör programiyla windowsta kullandigin programlari ubuntuda da kullanabilirsin

ubuntu için yardım rica ediyorum. Daha önce linux kullanmadım ve ilk kullanım olarak hangisini seçeceğimi bilmiyorum.windowsta macromedia dreamweaver ve photoshop,coreldraw gibi programlarla haşır neşir oldum.Acaba bunların ubuntu'da yerine geçecek olanlar hangisidir veya var mıdır ? Ya da bu programların eşdeğeri olan hangi linux var ?

coreldraw ın yok ne yazıkki ama linux sistemlerde windows programları çalıştırabilen program yükleyebilirsin

Bazı programları kullanmak için bilgisayarınıza çift işletim sisremi yüklemenizi öneririm. Öyle çok daha kolay ve zahmetsiz ouyor...

katılıyorum bende bilgisayarımda 3 dene işleti sistemi yükledim ayarlardan alt tab ı kısayol olarak seçersen bilgisayarı yeniden başlatmaadan geçiş yaparsın işletim sistemlerine ama bunun için 1gb bellek kullanman gerekir yoksa çok kasıyor

2 işletim sistemi kullanın. Mümkünse biri win biri linux tabanlı olursa daha iyi olur.

bu sürümün resmi site adresini söylermisiniz ben bulamadım da..

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri