Turbo fırın sigorta attırması

IMG_20200405_140824.jpg

Herkese merhabalar.Maddeler halinde yazacak olursam:
-Turbo fırın 2009 yılında aldım ancak çok sık kullanılmadı.
-Geçen yıl dairenin ana sigortasını (sanırım kaçak akım) attırdı ve sadece fan çalışıp ısıtmamaya başladı.
-Biraz araştırıp,parçayı sökünce rezidansın yanmış olduğunu anladım ve internet üzerinden siparişle temin edip rezidansı taktım.
-Yeni rezidans çalışıp ısıtır ancak kapatıp tekrar açınca daire içinde ana sigorta atar.
-Rezidansı yerinden çıkartıp fırın gövdesine hiç dokundurmadan çalıştırınca sigorta atmaz rezidans sorunsuz çalışır.
Öncelikle rezidansın fırın gövdesine teması ile kaçak oluşturduğu fikrim doğrumu?(resimde rezidansın takıldığı yer.)
Tespitimde haklıysam bu kaçağı nasıl izole edebilirim?(diğer resimde rezidans)

Açıklayıcı olması için uzun yazdım ama kusura bakmayın..Cevaplar için şimdiden teşekürler..
IMG_20200405_140855.jpg

-Yeni rezidans çalışıp ısıtır ancak kapatıp tekrar açınca daire içinde ana sigorta atar.

Anahtar ( açıp ,kapama yeri ) kontrol edin .
burası yanık olabilir özelliğini yitirmıştır bozulmuştur . veya kablosunda sorun
gövde topraklama kablo takibi yapın
tabiki tüm kablo takibini de içi ve dış kablosunda !!!

buranın ( anahtar içi ) net çekim fotosunu yayınlayın .

Rezidans dışarda denememde anahtarı çok kez kapatıp açtım sorunsuz çalıştı..
Anahtarı kontrol edip resmini atmaya çalışcam en kısa sürede..

Rezidans dışarda denememde anahtarı çok kez kapatıp açtım sorunsuz çalıştı..
Anahtarı kontrol edip resmini atmaya çalışcam en kısa sürede..

fırın arkasındaki kablolara bakın gövdeye temas vs gibi veya rezistansın bağlantı yerinde temas olabilir
buranında çeşitli yönlerden kaliteli foto ( kabloların kısmı )

IMG_20200405_184010.jpg

anahtar bu..arka kısımlarda kabloları kontrol etmiştim,anahtar üzerindeki kablolar gibi hepsi,yıpranma açılma gövdeye temas vs göremedim..fırını ilk ben açıyorum daha önce hiç servis görmedi.ilk attığım resim rezidansın gövdeye bağlandığı kısım,buranın yer yer küflenmiş olmasın bu noktada kaçak olabileceğini düşündürdü bana..

uzaktan sorunun çozümü zor
ölçü aleti kullanın .

Kablolarin yerleri doğrulugundan emin misiniz, umarım önceden resim çektiniz veya kağıda renkleri not ettiniz. Anahtarı yine dışarda fakat metal şaseye temas edecek şekilde testi yenileyin. Rezistansi kablolu şekilde resimleyin, sanki sarı kablolar yanlış yerde.

Kablolarin yerleri doğrulugundan emin misiniz, umarım önceden resim çektiniz veya kağıda renkleri not ettiniz. Anahtarı yine dışarda fakat metal şaseye temas edecek şekilde testi yenileyin. Rezistansi kablolu şekilde resimleyin, sanki sarı kablolar yanlış yerde.
REzidas kabloları için evet önceden resmini çektim ve ona göre bağlantı yapıyorum..Anahtarın kablolarını hiç çıkarmadım.Anahtarı metal şaşe temasıyla denemem için tekrar sökmem gerekicek bu da yarına kalır artık..
uzaktan sorunun çozümü zor
ölçü aleti kullanın .
Tamam..Fikir edinmeme yardımcı oldunuz ilginiz için teşekkürler..

Rezinstansin baglanti yapildigi uclara farkli bi alici baglayin bakalim ne olacak

Ekli dosyayı görüntüle 62673
Herkese merhabalar.Maddeler halinde yazacak olursam:
-Turbo fırın 2009 yılında aldım ancak çok sık kullanılmadı.
-Geçen yıl dairenin ana sigortasını (sanırım kaçak akım) attırdı ve sadece fan çalışıp ısıtmamaya başladı.
-Biraz araştırıp,parçayı sökünce rezidansın yanmış olduğunu anladım ve internet üzerinden siparişle temin edip rezidansı taktım.
-Rezidansı yerinden çıkartıp fırın gövdesine hiç dokundurmadan çalıştırınca sigorta atmaz rezidans sorunsuz çalışır.
Öncelikle rezidansın fırın gövdesine teması ile kaçak oluşturduğu fikrim doğrumu?(resimde rezidansın takıldığı yer.)
Tespitimde haklıysam bu kaçağı nasıl izole edebilirim?(diğer resimde rezidans)

Açıklayıcı olması için uzun yazdım ama kusura bakmayın..Cevaplar için şimdiden teşekürler..Ekli dosyayı görüntüle 62674
kardeşim s.a.
hiç boşuna uğraşma aldığın rezistansın kalitesi düşük olduğu için gövdeye kaçak direnci düşük ondan KAR 'nin atmasına neden olmaktadır.Rezistansı orijinal olarak alıp takarsanız sorun ortadan kalkar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri