TURBO 400

aksoylar

Üye
Elinde bu kaynak makinasının primer sekonder ve şalter bağlantı şeması olan Ustalarım, paylaşabilirmi, şimdiden minnettarım, uzun zaman oldu kaynak makinası yapmıyalı...
IMG_5366.jpg
IMG_5367.jpg

IMG_5376.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu şekilde yardım almanız zor, aynısı elinde olan burada gezinmiyor da olabilir ... Giriş ve çıkışları belirleyip, çıkışların omajlarını ölçüp ve pako şalterin kodunu veya resimleri eklemeniz daha fazla yardım almanıza sebep olabilir.

Haklısınız, bu şekil biraz zor neticeye varılır...Fakat ilgili firmadan 2 şekil aldım sizinle paylaşayım, dikkat ederseniz şekil içeriği 5 kademeli pako şalter, bizim makinamız ise 1-0-2 pako, firma kademeli diye tutturdu ben ise madem kademeli neden 1-0-2 şalter mevcut dedim, orjinali değişmişler dedi, işin komik tarafı ise iki makina ikiside aynı, bu cihazlar normalde çalışır durumda iken çalmaya kalkıyorlar bağlantıyı koparıyorlar vs...vs...
IMG_5379.jpg

IMG_5378.jpg

Hala sorularım var;
Ortadaki kol nedir?
Ön panodaki sarı etiketi de paylaşın,
Fiş bağlantısı kesik mi, tipi nedir tek faz - 3F?
Şebeke klemensinin resmi? Alt şemada Kaba Ayar diye ifade edilmiş.

Size yarın daha detaylı resim atarım Ustam, kol dediğiniz taşıma kolu, şebeke 380 Volt, klemens olayı yok, yanılmıyorsam onu şalterden ( 1 -220 V.) (2-380 V.) olacak şekilde tasarlamışlar, kısaca şekil bu ürüne uyumlu değil...zaten firma İle bu konuda anlaşamadık, üstelik mevcut resimleri atmıştım kendilerine, yinede dediğim gibi yarın daha detaylı bilgi atarım...şimdi iki resim daha atayım belki işe yarar...
IMG_5381.jpg

IMG_5380.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri