Tunçmatik Newtech Pro 1 KVA Devreye girmeme sorunu

Selamın Aleyküm Arkadaşlar.
Elimde Başlıkta belirttiğim model bir adet ups bulunmakta. Fişi taktığımda ups çalışıyor ancak ups açma tuşuna bassam dahi çıkışına enerji vermiyor yüke girmiyor. Bilgisayar yazılımı üzerinden ups i başlatıp devreye alabiliyorum. Üzerinde zaten toplamda 3 adet tuş var. Off ve select tuşları çalışıyor. Bilgisayar üzerinden açtıktan sonra off tuşu ile kapatabiliyor Select tuşu ile menüde gezebiliyorum. Bu noktada sıkıntı yok. ancak üzerindeki ON açma tuşu işlevsiz. Butonun kendisi arızalı olabilir diye açıp devreye kadar takibini yaptım butonda bi sıkıntı yok. Bu konuda tecrübesi olan var ise sorunu nasıl çözebileceğime dair yardımını rica ediyorum. Elektrik elektronik işlerine elim yatkındır.

Selametle...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Cihazı yeni mi aldınız, sıkıntısız kullanıp da yeni mi arıza verdi? Yeni aldıysanız kitapçığını okudunuz mu?

cihaz eski sonradan arıza verdi kitapçıkta ( internetten ulaştığım kullanım klavuzunda ) Bu tip bi arıza için not göremedim. Daha önce benzer bi vakaya denk gelmiştim serviste tamir görmesi gerekmişti cihazın.. Elimdeki cihazda garanti de söz konusu olmadığı için kendim uğraşmak istiyorum.

Akü şarj durumunu ve aküleri (yeni mi) kontrol edin ilk başta.

Merhaba... Kendi üzerinde aküler ölü vaziyette idi elimde sağlamlığından emin olduğum 6 adet aküden 3 ünü seri şekilde cihaza bağladım ve denememi yaptım lakin işe yaramadı. ardından sağlamlığından emin olduğum diğer 3 aküyüde ilk bağladıklarıma paralel olarak bağladım ancak sonuç değişmedi. ups i şebekeye bağladığımda akülere 40 küsür volt gibi bi şarj gerilimi uygulamakta. Önceden karşılaştığım benzer vakanın sahibi olan arkadaşa danıştım ups içersinde bir kart yanık olduğunu söyleyip 600 tl sini almışlar. Ups Bilgisayar üzerinden yazılımı vasıtası ile açıldığında çalışıp işlevini yerine getiriyor. Bu durumda ilk startı veren kısımda bir arıza olduğu aşikar. hal böyle olunca uygun zamanda komple dağıtmak icap etmekte. Besmele çekip bi el atacaz nasipse :)
Şimdilik Selametle Hayırlı Günler...

Merhaba... Kendi üzerinde aküler ölü vaziyette idi elimde sağlamlığından emin olduğum 6 adet aküden 3 ünü seri şekilde cihaza bağladım ve denememi yaptım lakin işe yaramadı. ardından sağlamlığından emin olduğum diğer 3 aküyüde ilk bağladıklarıma paralel olarak bağladım ancak sonuç değişmedi. ups i şebekeye bağladığımda akülere 40 küsür volt gibi bi şarj gerilimi uygulamakta. Önceden karşılaştığım benzer vakanın sahibi olan arkadaşa danıştım ups içersinde bir kart yanık olduğunu söyleyip 600 tl sini almışlar. Ups Bilgisayar üzerinden yazılımı vasıtası ile açıldığında çalışıp işlevini yerine getiriyor. Bu durumda ilk startı veren kısımda bir arıza olduğu aşikar. hal böyle olunca uygun zamanda komple dağıtmak icap etmekte. Besmele çekip bi el atacaz nasipse :)
Şimdilik Selametle Hayırlı Günler...
Merhaba UPS tamir edebildiniz mi acaba son durumu nedir.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri