tunçmatik 1000 kıvılcım

Merhaba,
tunçmatik hightch 1000 kva lık bir ups cihazım var. içerisinde 2 adet 12 v 7am akü vardı.bunları değiştirdim.

iki akü arasında klemens var eksi kabloyu taktım bi tarafa diğer tarafa kırmızı + yı takarken kıvılcım çıktı ürktüm takamadım nasıl çıkardıysam o şekilde takıyorum fakat kıvılcım çıkartınca bıraktım normal mi ?
yardımcı olursanız sevinirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Normaldir, devrede bulunan bir kapasitör ilk anda kısa süreli yüksek akım çekilmesine sebep oluyor.

Ehliyet kursunda bununla ilgili bilgi veriliyordu. Akü kutup başlarını sökerken önce - yı söküp sonra + yı sökün takarkende tam tersi olarak önce + yı sonra - yi takın diyorlardı. Ne kadar önemi vardır bilemiyorum ama böyle birşey söylüyorlardı.

Normaldir, devrede bulunan bir kapasitör ilk anda kısa süreli yüksek akım çekilmesine sebep oluyor.
Arkadaşım doğru söylüyor ilk takıldığında kapasitör akım cekdiğinden yapıyor herhangi bir arıza olmuş olsa cihaz coktan triatörleri patlatmıştı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri