TTL kart devre şeması

frktsl

Üye
Değerli forum üyeleri merhaba;
Elimde bir kontrol kartım var.Projemiz için kullanıyoruz. TTL çıkış veriyor. Panasonic bir PLC ile haberleştirmem gerekiyor. Kısaca bana NPN/PNP giriş NPN çıkış verecek 5 volt TTL seviyesinden 24 volt DC seviyesine çıkaracak bir TTL kart lazım. 8 giriş 8 çıkış olmalı. Kart çıkışından PLC ye bağlarken kullanacağım.
Ayrıca NPN den PNP ye çeviren kart için de devre şeması lazım. Ben bir çok yere baktım ama ne bir devre şeması buldum nede elektronik kart tasarımı yapan firmalarda bulabildim.Eğer elinizde kart şeması varsa paylaşırsanız sevinirim.
Not:forumdada aradım ama nedense bulamadım
Saygılarla

merhaba 8 giriş 8 çikiş bunlar bağimsiz olacak tahmınım önce ttl sevıyesınde devrenı kur çıkışlara optokublorle voltajını 24 dc ye çıkar veya 5 volt rölelerle ıstersen ac 220 voltada çıkarırsın girişten örnek lojik 5 volt 1 verdın çıkıştan dc24 volt bunu yapman için pc817
optokublor işini gorur

cevabınız için teşekkür ederim ama bana daha profosyonelce bir devre lazım. Kullandığım kontrol kartım bin 200 dolar civarında. Daha önce kullanoılan devreler var ama ne yazııkki elimde bir devre şeması yok. Tek tek bakır yollarını bulupda devre çıkarmak istemiyorum ki büyük olasılıklada hata yapacağım bu yola gidersem.(bu yolda saçmalık olur zaten)
Eğer elinizde dediğim gibi PNP/NPN giriş NPN çıkış verecek bir devre varsa çok makbule geçer.
Sağolun

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri