TTL girişli röle kartı

freedom33

Üye
Herkese merhaba arkadaşlar linkteki ürünü almayı düşünüyorum fakat ttl ile kumanda işlemini nasıl halledebilirim?Amacım 8 farklı cihazı kablolu olarak kontrol etmek,bunun için nasıl bir devre yapmalıyım yada hazır bir devre var mıdır?hayırlı günler.

http://www.denizelektronik.com/pdf/8x_relay_card.pdf

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
5 v buton da olur tr lü devre de.

Konuyu biraz daha açarsam kontrol etmek istediğim blokta 12 adet cihaz var(valf) ve toplamda 24 adet kablo çıkıyor ben bu 12 adet cihazı 10 metre uzaklıktan 4-5 telli bir kablolu kumanda vasıtasıyla kontrol etmek istiyorum ,arama motorlarında tam olarak ne arayacağımıda bilemedim,rs485 kontrol mu yoksa kablolu kumanda mı :)yada bu linkteki ürün benim işimi görür mü?

Bu iş için ayırdığın bütçeyi de yaz arkadaşlar bunu bilerek cevap yazar

100 tl civarında,hala işin içinden çıkamadım malesef.

Linkini verdiğin ürün 8 adet çıkışlı.
2 adet alırsan 16 çıkış olur.
16 farklı şeyi kontrol edebilirsin.
Girişleri az telli yapacaksan bcd to decimal çevirici gerekir.
74445 - 7442 - 4028 olabilir .
4 tel ile 8 , 5 tel ile 16 ...

Allah razı olsun abi,arama anahtarını bilemeyince böyle oluyor,evet 2 adet kart kullanacağım ve 1 adet kablolu kumanda panelim olacak,kumanda panelinin üstüne 8 adet çift konumlu geçici toggle anahtar koyucam 16 röle kontrolu için,bu alacağım röle kartı için bir bcd to decimal hazır devre şeması var mıdır abi bildiğin

Adını verdiğim entegrelerin pdf lerini incele.
Ya da pic gibi bir mcu kullanırsan daha bir kolay olur .
Mesela key pad ile..

Ya da en iyisi 2 tane cat5 kablo çek uğraşma elektronikle.

Son düzenleme:
2 adet cat 5 kabloya ısı ile daralan makaron geçir en kolay -ucuz -sağlam olanı.
Yada asansörcülerde filan oluyor çok hatlı kumanda kabloları..
O kartlara da ihtiyaç kalmaz , birer mini röle iş tamam.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri