TTL Çıkış Alma

hasan8861

Üye
Merhabalar,
Bi konuda yardıma ihtiyacım var.Bizim bir fault devresi oluşturmamız gerekiyor.Bu fault devresinin özelliği şu şekilde olacak

Girişinde 35 volt ve 100mA altında bir besleme var.Bu besleme 200ms de 1ms olarak test ediliyor. Bu devrede oluşacak 1.75A 500microsaniyelik akım veya 1.2A 2ms lik akım geçmesi halinde fault göndermesi gerekiyor.

Fault kontrol devresinin şu şekilde olması gerekiyor.
Girişte 35V var ve nominal 2 ohm var.Bu devrenin opamp veya ne kullanılması gerekiyorsa onun girişinde akımın sense edilip diyelim 1.1A üzerinde olduğu bir high pass filtreye başvurmamız gerekiyor.ardından opampın çıkışında akımı voltaja çevirmemiz daha sonra bu voltajıda gerekli gecikmeleri uygulayıp çünkü 200msde bir kontrol olduğunu istemiştik ttl bir sinyal olarak işlemciye göndermemiz gerekiyor ki 1.1 A altında olduğunda herhangi bir şekilde işlem yapmasın 1.1in üzerine çıktığında gerekli işlemleri yapsın..

Burada genel olarak ilk kısımı çözmeye çalıştım fakat voltaj kısmından çıkış aldığımda gerekli gecikmeyi nasıl uygulayacağımı ve bunu ttl olarak işlemciye 0.8V ile 3.3V arasında 1 olarak ve 0 ile 0.8V arasında 0 olarak göndereceğimi çözemedim .

Bununla ilgili yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba hasan8861 LM393N kullanarak yapabilirsin bir sürü besleme ünitesinde kullanılıyor ve akım gerim LEM devrelerinide incele buralardanda istediğin kısmı bulabilirsin.kolaygelsin

1.1A üzerinde highpass filtre nedir ne işe yarar onu anlamadım.

size bir current transducer gerekiyor. arkadaşın dediği gibi Lem serisi bir tane.bunun çıkışınıda bir mcunun yada opampın giriine uygulamalısın.mcu olursa window comparator yazılımı gerekir.0.8 ile 3.3 arası 1 için ve 0 ile 0.8 arası 0 için. yani bir hiyteresis verilmesi gerekiyor. bu opamplada olur yada mcu nun adc si ilede olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri