TSX Nano Haberleşme

MEGAMİX

Üye
merhabalar öncelikle tsx nano hakkında yardımınıza ıhtıyacım var tabı edersenız
ben masa ustu bır bılgısayara prograı kurdum ancak baglantı kablosunu arastırıyorum ama bulmak zor galıba yada soyl soylesem bu yapılabılır bırseymı örnegın ben omron kullanıyorum ve omronda rs232 nn farklı baglantılarını kullanarak baglanabılıyorum telemekanık hıc kullanmadım kablo konusunda yardıımcı olabılırmısınız lütfen "bır pres makınasının plc aynı zamnda xbt-h011010 operator panelı var operator panelı yenısıyle degıstrılmıs fakat plc nin run lambası sureklı olarak yanıp sonuyor telemekanık ile gorustum bana sunu soyledıler tsx nano nun stopa gectıgını soyledıler zaten operator panelı haberlesme kablosunu taktıgımda su hatayı verıyor dialog table authoriz in correct bana soyledıklerı plc ye baglanıp tekrar run a almam gerektıgını plc nın stop ta oldugundan bu hatayı verdıgını soyluyorlar yardımlarınızı rica ediyorum...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Schneider plc le 232 değil 485 kablo ile programlanır.

Haberleşme kablosu TSXPCU1030.
Bu PLC artık satıştan kalktı. Eski bir model.
Söylediğin arıza PLC'nin stop konumuna geçtiğinin göstergesi.
PLC stop konumunda ekran ile haberleşmediğinden ekranda dediğin uyarı çıkar.
Bir nedenden dolayı PLC stop konumuna geçmiş olabilir. Bu genellikle enerji dalgalanmalarından kaynaklanıyor.
Yada PLC uzun bir süre enerjisiz kaldığında program hafızadan siliniyor.
İlk olarak yukarıda yazdığım kabloyu temin etmen lazım. Sonra bağlanıp programı kontrol edersin.
Yada elinde Nano programı mevcut ise bunu TWIDO'ya çevirip TWIDO PLC kullanabilirsin.
Nano plc'nin programları basit olarak Twido plc'ye çevrilebiliyor.
Kolay gelsin.

tSXCUSB485 (usb-485 çevirici)+TSXCRJMD25(kablo) kodlu kablo ürünler birlikte kulanılarak bağlanılabilinir.

Son düzenleme:
slm arkadaslar bilgsayarıma pl7 pro yükleyemiyorum yardımcı olurmsusunuz

selam arkadaşlar elimde twido plc var programa küçük bir ilave yapıcam yeni bir program atma kablosu aldım tsxpc3030 usb kablosu fakat laptopum win7 yüklü ve bir türlü kablonun driverini yükleyemedim bu konuda yardımcı olabilecek varmı bende usb comprt donusturucu baska bır bağlantı aparatıda var işimi görmezmi acaba

Win 7 pro ise XP modda çalıştırıp deneyebilirsin.

hayır aslan72 win7 home basıc yuklu

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri