Tsm-lc modÜlÜ

gencer

Üye
ArkadaŞlar kompanzasyon panosunda sİstemİ otomatİk devreye alip Çikaracak Şekİlde tasarlamak İstİyorum.tsm-lc modÜlÜ sadece 50kvar'a kadar kullanilabİlİyor.benİm sİstem 200kvar2lik.ne yapmam gerektİĞİ konusunda yardimci olursaniz memnun olurum.Şİmdİden teŞekkÜrler....

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
paralel 4 adet modül bağlarsanız olur, 200Kvar lık bir kond gücünü devreye alıp çıkarmak istiyorsun anladığım kadarı ile, acaba yükünüz nasıl bir yük

Bİz beton santralİ otomasyonu yapiyoruz.yapacaĞimiz bİr beton santralİnİn kompanzasyonunuda İstedİler.sİstemde deĞİŞİk gÜÇlerde motorlar var.3 fazli motorlar.

şimdi olay aydınlanmaya başladı, değişik güçlerdeki motorların kompanzasyonunda otomatik devreye giren tristörlü büyük güçlü kondansatörleri ne amaçlı kullanacaksınız çözemedim,
bir reaktif güç kontrol rolesinin yardımı ile 200Kvarlık bir kompanze panosu yapsanız daha iyi olur,
zannediyorumki kontaktörlü bir sistem sizin işinizi görebilir

bu sistemdeki motorlar hepsi aynı anda çalışmayacaklar.tabiki hepsinin aynı anda çalışacakları zamanlarda olacak.ben bunlara bir reaktif güç rölesi kullandığımda sistemde aşırı endüktif güç çekme olayı olmazmı.yani diyelimki sadece 10kw lık bi motorum sadece çalışıyor.bu durumda yanlış durumlar olmazmı?bu arada size msn mi vermek isterim.uygun olduğunuzda konuşmak isterim bu konuyu. [email protected]

gencer ' Alıntı:
bu sistemdeki motorlar hepsi aynı anda çalışmayacaklar.tabiki hepsinin aynı anda çalışacakları zamanlarda olacak.ben bunlara bir reaktif güç rölesi kullandığımda sistemde aşırı endüktif güç çekme olayı olmazmı.yani diyelimki sadece 10kw lık bi motorum sadece çalışıyor.bu durumda yanlış durumlar olmazmı?bu arada size msn mi vermek isterim.uygun olduğunuzda konuşmak isterim bu konuyu. [email protected]

Reaktif güç kontrol rölesi bağladığınızda, aşırı endüktif güç çekme olayınız olmaz, bahsettiğiniz durum için. Örnek verdiğiniz durum için; reaktif güç kontrol rölesi otomastik olarak sisteminizin ihtiyacı kadarıyla kondansatörleri devreye alır veya çıkartır. Sisteminizin ihtiyacını belirleyip buna göre hesaplamalarınızı yaparsanız yanlış durumlar olmaz.

gencer ' Alıntı:
bu sistemdeki motorlar hepsi aynı anda çalışmayacaklar.tabiki hepsinin aynı anda çalışacakları zamanlarda olacak.ben bunlara bir reaktif güç rölesi kullandığımda sistemde aşırı endüktif güç çekme olayı olmazmı.yani diyelimki sadece 10kw lık bi motorum sadece çalışıyor.bu durumda yanlış durumlar olmazmı?

12 kademeli bir reaktif güç kontrol rölesi kullanarak, kademeleri de:
1. 5 kVAr
2. 7,5 kVAr
3. 10 kVAr
4. 15 kVAr
5. 20 kVAr
6. 20 kVAr
7. 20 kVAr
8. 20 kVAr
9. 20 kVAr
10. 20 kVAr
11. 20 kVAr
12. 20 kVAr
Yaptığınızda 10 kW'lık bir motorunuzun da kompanzasyonu yapılmış olur (5kVAr'lık kademe ile.) (Akım trafo oranı en fazla 500/5A durumunda. Daha büyüklerde röle sağır kalır. 5kVAr x 1,44=7,2A ; 7,2A/100=72mA. RGKR genelde 50mA altını algılamaz.)

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,828
Son üye
berkayerdem

Yeni konular

Geri