Tromatik Trafo Sargısı Hesaplama Programı

SerkaN

Üye
trafo-hesap-trafo-hesapmala-transformer-calculation.jpg

Tromatik Trafo Sargısı Hesaplama Programı

Bir Fazlı Transformatör Sarımı

OG / YG Transformatör Sarımı Oto Transformatörü Sarımı

Üç Fazlı Transformatör Sarımı

Ayrıca Buradaki Excel trafo hesaplama programında faydalanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Bir Fazlı Transformatör Sarımı.pdf.zip
    1 MB · Görüntüleme: 703
  • tromatik.exe.zip
    17.1 KB · Görüntüleme: 925
  • Üç Fazlı Transformatör Sarımı.pdf.zip
    1.3 MB · Görüntüleme: 427
  • Oto Transformatörü Sarımı.pdf.zip
    3.6 MB · Görüntüleme: 345
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Güzel bir trafo hesap programı,bütün meslektaşlarımın incelemesini isterim.
Saygılarımla;

açmayı başardım bukez proram MSSTDFMT: DLL hatası veriyor

program sorunsuz çalışıyor

arkadaşlar bende bir trafo hesabı var fakat hesaplarıma göre sargılar nüve ölçülerine uymuyor.ben ölçüleri wereyim.bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
a:3,6 cm - b:4,5 cm , B:10000 gauss, Q:162.000 , J:205 A , n:%95 , c:1.1, h:45, pencere genişliği:1,7cm
hocamız nüve primer ve seconder sargı kalınlıklarını kabarma payı ile birlikte: 16,5'i aşmıyacak şekilde istiyor.yardımınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

programda sorun yok indirdim açılıyor, hata vermedi...

merhaba;
torodial tarafo hesaplamada bu program kullanılabilir mi?
weya bildiğiniz başka program warmı...tşkler

arkadaşlar benimde programla ilgili bazı sorularım gücü watt olarak istiyor halbuki biz gücü Kva olarak giriyoruz sonra birge gerilimleri faz gerilimi mi yoksa hat gerilimi olarak mı girmemiz gerekiyor bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

çalışmasında bir problem yok,gayet güzel çalışıyor.
watt hesabı yerine kva hesabı yapmak isteyen arkadaşlarda;wattx1,67=va hesabı ile sonuca ulaşırlar.Ör;Elimizdeki ups.ler(güç kaynakları)güç değerlerinde;800 va,1000va 2kva gibi yazar.İşte ör;1000 va/1,67=598-600 watt max.güce sahipmiş denilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri