Tromatik Trafo Sargısı Hesaplama Programı

Programda sorun var galiba, XP kullanıyorum ama çalıştıramadım

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar bende bir trafo hesabı var fakat hesaplarıma göre sargılar nüve ölçülerine uymuyor.ben ölçüleri wereyim.bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
a:3,6 cm - b:4,5 cm , B:10000 gauss, Q:162.000 , J:205 A , n:%95 , c:1.1, h:45, pencere genişliği:1,7cm
hocamız nüve primer ve seconder sargı kalınlıklarını kabarma payı ile birlikte: 16,5'i aşmıyacak şekilde istiyor.yardımınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Merhaba MAVİŞ
Konuyu incelerken gözüme takıldı.
Burada "J" olarak verilen değer nedir? akım yoğunluğu mu?

saol güzel program herkesin incelemesini istaerim.

saolun ama bende çalışmadı.
you need the following file to be installed on your machine. MSSTDFMT.DLL

program sorunsuz çalışıyo şimdi denedim

arkadaşlar benimde programla ilgili bazı sorularım gücü watt olarak istiyor halbuki biz gücü Kva olarak giriyoruz sonra birge gerilimleri faz gerilimi mi yoksa hat gerilimi olarak mı girmemiz gerekiyor bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
arkadaşlar trafo imalatına başlıyorum bu konuda hesaplama cetvelini nasıl indirebilirim bu konuda bana yardımcı olurmusun

36 kv giriş 400 v çıkış transformatörünün sargılama hesaplarını bilen varsa yardımcı olabilir mi????

Büyük güçlü transformatörler için sorun çıkartabilir kanaatindeyim, malum içinde ısınma hesabı yapılmıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri