Troidal gerilim tarfosu

ramirus

Üye
arkadaşlar merhaba
akım trafoları troidal olarak imal ediliyor. ancak gerilim trafolarında böyle bir imalat görmedim. troidal gerilim trafosu teknik açıdan mümkün müdür? tşk ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar merhaba
akım trafoları troidal olarak imal ediliyor. ancak gerilim trafolarında böyle bir imalat görmedim. troidal gerilim trafosu teknik açıdan mümkün müdür? tşk ederim

Gerilim trafoları troidal üretilmezler çünkü böyle bir gereklilik yok.Akım trafolarının troidal üretilmesinin nedeni hem daha az yer kaplıyor hücre içinde hemde daha hafif ve kullanışlı nedeni XLPE kablo akımının üzerinden yada içinden geçmesi gerekir ki koruma ve ölçme yapılabilsin

toroidal trafo kullanma sebebi yüzey alanını artırarak soğumayı artırmak amaçlı diye biliyorum.

böyle gerilim trafoları var piyasada. 220/12 volt mesela. ama aramak lazım biraz.

Toroidal demek halka demektir. Kelimenin bu anlamıyla toroidal gerilim trafoları vardır. Ama teknik kullanımda toroidal akım trafosu dediğimizde trafonun halka şeklinde olmasını değil (evet halka şeklindedir) akım trafosunun primer sargısının olmamasını kast ederiz. Primer sargısı olmayan gerilim trafosu olamayacağı için , torodial akım trafosunun tanımladığı anlamda torodial gerilim trafosu olamaz.

Kolay gelsin...

Toroidal demek halka demektir. Kelimenin bu anlamıyla toroidal gerilim trafoları vardır. Ama teknik kullanımda toroidal akım trafosu dediğimizde trafonun halka şeklinde olmasını değil (evet halka şeklindedir) akım trafosunun primer sargısının olmamasını kast ederiz. Primer sargısı olmayan gerilim trafosu olamayacağı için , torodial akım trafosunun tanımladığı anlamda torodial gerilim trafosu olamaz.

Kolay gelsin...
evet.. demek ki kelimeleri dikkatli seçmemiz gerekiyor her zaman.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri