Troid Röle

anutkase

Üye
arkadaşlar troid role hakkında bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.
çalışma prensibi bağlantı şeması ve ne işe yaradığı hakkında bilgi edinmek stiyorum.

sitede arama yaptım bulamadım.
googlede indexlenmiş konu ise çöpte
https://www.kontrolkalemi.com/forum/kontrolkalemi-coplugu/4891-tiroid-rolenin-calisma-pransibi.html

troid role 300-500 mA kacak akima gore calisir.normal 3 faz 1 notr sistemde kablolardan gecen akimin toplami I1+I2+I3+IN=0 olmalidir.Eger bu akimlarin toplami 300 mA i gectigi zaman troid giris tms'de bulunan actirma bobinine sinyal gondererek salteri acar.troid kablolarin gectigi akim trafosu,actirma unitesi(w otomat seklinde),actirma unitesi sigortasi ve actirma bobininden olusur.parcalarin baglantilari zaten sekillerde var.Merlin gerin,siemens,lovatonun troidleri var piyasada.lovato fiyat bakimindan uygun ve guzel bi troiddir.

baglanti sekillerini urunu aldiktan sonra icinden cikiyor,zaten 3 parca kolaydir.

peki k.a.k rolesi ile troid role arasinda soylenebilecek fark var mi??

peki k.a.k rolesi ile troid role arasinda soylenebilecek fark var mi??

Arkadaşlar Elektrik teknisyeni veya mühendisi değilim. İş güvenliğine bakmaktayım. Bir sorum olacaktı. Bu kaçak akım rölelerinin arasında ne fark var? Mesela bizim panolarda insan koruma amaçlı 30mA ve yangın için diye nitelediğimiz 300mA röleler var. İş güvenliği kontrol formunda ise kaçak akım rölesi var mı diye bir soru ve altında da troid röle var mı diye başka bir soru var. Ben de troid yok diye işaretliyorum. Ama notlar kısmına 300mA ve 30mA röleler mevcut diye de yazıyorum. 30mA ve 300mA olan bir panoda troid röleye de gerek var mı acaba? bu arada 30 her panoda var fakat 300 ise ana panoda kesin olmakla birlikte belirli mesafelerde elektrikçimiz diğer panolara da koyuyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Toroidde,kaçak akım korumanın başka bir yöntemidir.İfadeleriniz doğrudur.

bu arada sunuda belirtmek isterim arkadaşlar troid bağlı olan ana pano v.s panolarda nötr barası ile topraklama barası arasındaki voltaj 2 voltun üstüne çıkarsa troid t.m.ş yi actırıyo.

Arkadaşlar Elektrik teknisyeni veya mühendisi değilim. İş güvenliğine bakmaktayım. Bir sorum olacaktı. Bu kaçak akım rölelerinin arasında ne fark var? Mesela bizim panolarda insan koruma amaçlı 30mA ve yangın için diye nitelediğimiz 300mA röleler var. İş güvenliği kontrol formunda ise kaçak akım rölesi var mı diye bir soru ve altında da troid röle var mı diye başka bir soru var. Ben de troid yok diye işaretliyorum. Ama notlar kısmına 300mA ve 30mA röleler mevcut diye de yazıyorum. 30mA ve 300mA olan bir panoda troid röleye de gerek var mı acaba? bu arada 30 her panoda var fakat 300 ise ana panoda kesin olmakla birlikte belirli mesafelerde elektrikçimiz diğer panolara da koyuyor. Şimdiden teşekkür ederim.

kaçak akım röleleri belli akımlardadır bunun üzerindeki kaçak akımları kontrol altına almak için troid röleler kullanılır.Aynı amaçla kullanılırlar.

30 ma kacak akım koruma rolesı ıle 300ma role arasındakı fark sudur 30 ma ınsan hayatını korumak ıcın belırlenn sınır degerdır 300 ma ıse yangın koruma esıklıdır ve ınsan hayatını korumaz onun ıcın talı pano (ısın ehlı olmayan ınsanlarında mudahale edebılecegı panolarda denılebılır) ıcın 30ma K.A.K.Rolesı kullanılır ana panolarda ıse kolon kablolarının yanması ve pano ıcerısınde her hangı bır kacagı onlemek ıcınde 300ma kullanılır

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri