triyak ile 3kw motor sürme

hekır

Üye
triyak ile 3 kw motoru sürebilirmiyim motorun akımı 6.3A bta41 triyak 41 amper yazıyor ne dersiniz

sanıırm soruyu soran arkadaş artık yanıt ile ilgilenmiyor.Yada sadece foruma bişiler yazmak için yazdı.

arkadaşlar bu arkadaş sormuş gitmiş.siz cvp yazmışsınız.ben asenkron motoru triyakla nasıl sürebilirim diye sordum kimse cvp yazmadı.bana bu konuda mümkünse devre şeması ile yardımcı olabilir misiniz.elektronik olarak motor sürme olayına yabancıyım.yardımlarınız için şimdiden tşkler...

arkadaşlar bu arkadaş sormuş gitmiş.siz cvp yazmışsınız.ben asenkron motoru triyakla nasıl sürebilirim diye sordum kimse cvp yazmadı.bana bu konuda mümkünse devre şeması ile yardımcı olabilir misiniz.elektronik olarak motor sürme olayına yabancıyım.yardımlarınız için şimdiden tşkler...

sn santralkurdu,
asenkron motoru ( gücü ? ) triyakla sürmekteki amacınız nedir, neyapmak istiyorsunuz ?

şöyle anlatayım.normalde motor sürmeyi biliyoruz.fakat triyakla motor sürmeyi öğrenme ihtiyacımdan sordum.özel bir amacım yok kullanım açısından.bilgi edinme amacıyla.ama triyakla hangi amaçla nasıl süreriz öğrenmek istiyorum.mümkünse şema ile yardımcı olursanız sevinirim.tşklerr...

vermiş olduğunuz akım için tiryak gayet uygun , nasıl kullanacağınız konusunda ise datasheetindki uygulama(application) notuna bakabilirsiniz. uygulama noktasında ise genel olarak röle yerine kullanabilirsiniz , yine anahtarlama yaparsınız anca kontaklarla mekanik bir sistem yerine elektronik bir sistmi tercih etmiş olursunuz.

BURAYA CEVAP YAZAN arkadaşlardan özür diliyorum ben bu mesaja cevap verilmemiştir diye düşünüp bakmamıştım ama bu süreçte motoru sürmek için çok uğraştım 10 a yakın triyakı bozdum amacım 3kw asenkron motoru ileri geri çalıştıracak bir triyak devresi yapmak (dc ile sürmek)çok ihtiyacım var yardım etmiş ve edecek arkadaşlara teşekkür hekır

üstadlarım benimde böyle bi elektronik devreye ihtiyacım var endüstriyel elektronik ikinci sınıftayım okul nasip olursa bu yıl bitiyor ve sistem analizi 2 den hoca bir fazlı asenkron motora triyak ile devir yönü değiştirme projesini verdi bana bu konuda şema ile yardımcı olursanız hepinize minnettar kalırım...bu arada hocaya sordum kaç watt bi motor çalıstıracaz hocam çekeceği akıma göre triyak seçimi yapayım dedim en düşük 16 amperlik olsun dedi abarttı biraz ama yapacak bişey yok adamın abartmak huyu yani...neyse şimdiden teşekkür ederim...

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri