Tristörlü grupta kaçak akım oluşması

sefaxxxxx

Üye
Arkadaşlar merhaba

Otoklav ısıtmak için 750 kW gücünde 5 grup rezistans kullanıyoruz her grup 150 kW gücünde. Bu rezistans gruplarını jumo tristörlerle sürüyoruz. Sorun şu ki 5 grup rezistansı devreye alıp % 100 güç uyguladığımızda toprak kaçağı oluşuyor ve toprak akımı 40-45 amperlere kadar çıkıyor ve kaçak akımdan dolayı şalter tüm fabrikanın enerjisini kesiyor. Pano ve makinada ölçümler yaptım herhangi bir kaçak bulamadım. Sürücü çıkışında kaçak akım oluşması normal ancak 40 - 45 amper bana biraz yüksek geldi daha önce bu şekilde bir sorunla karşılaşan var mı acaba? Bu durumda ne yapmalıyız yardımcı olursanız sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar merhaba

Otoklav ısıtmak için 750 kW gücünde 5 grup rezistans kullanıyoruz her grup 150 kW gücünde. Bu rezistans gruplarını jumo tristörlerle sürüyoruz. Sorun şu ki 5 grup rezistansı devreye alıp % 100 güç uyguladığımızda toprak kaçağı oluşuyor ve toprak akımı 40-45 amperlere kadar çıkıyor ve kaçak akımdan dolayı şalter tüm fabrikanın enerjisini kesiyor. Pano ve makinada ölçümler yaptım herhangi bir kaçak bulamadım. Sürücü çıkışında kaçak akım oluşması normal ancak 40 - 45 amper bana biraz yüksek geldi daha önce bu şekilde bir sorunla karşılaşan var mı acaba? Bu durumda ne yapmalıyız yardımcı olursanız sevinirim.

Toprak kaçak akımı var diyorsunuz ölçümü nasıl aldınız 40-45 amper toprak kaçağı çok ciddi rakamlar.

40 a kaçak merak ettim bende .tek tek ısıtıcıları devre alınca ne oluyor

eğer sistesteminizde sorun olmadıgını düşünüyorsanız troid trafonuzun tam merkezlendiginden ve akım uyumunu kontrol edin o zaman ..bazen tam yükte ve pik akımları sebepsiz açma yaptırabilir şalter ve yükünüze ait dogru
troid trafo seçimi yapıldıgından emin olunuz

Kaçak akım tristörün çalışma kapasitesiyle doğru orantılı olarak artıyor Örneğin % 50 çalışma yükünde 20 amper geçerken % 100 çalışma kapasitesinde 40 - 45 amperler çıkıyor ve şalter devreyi açıyor.Bu arada ölçümü toprak hattından pens ampermetre ile ölçtüm.

Olay,sonradanmı oluştu?
Hayır ilk kurulum sırasında herşeyi bitirip test aşamasına geçince bu sorunla karşılaştık

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kurucu firma biziz

Daha önce böyle bir uygulama yaptınız ve
böyle bir sorunla karşılaşmışmıydınız?

Daha önce böyle bir uygulama yapmıştık ancak fabrikada kaçak akım koruma rölesi yoktu sanırım şalter açması olmamıştı hiç

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri