Trio Motion

Üye
Merhabalar Trio mc ile cam yapılarak master eksene senkron ebat kesim programına müdahale edicem cam e karışmadan proje dahada sadeleşeceğinden encoderin pozisyonuna bağlı olarak ebat kesim yapmak istiyorum fakat işin içinde benek sensörü(mark) de olduğundan bikaç sorum olucak konu hakkında bilgisi olan varmıdır?

Benek sensörünü gördüğünde yavaşlayarak durmasını istiyorum fakat bu benim kontrolümde olucak aslında aradığım bu.Beneksiz oluncada istediğim boy kadar gitsin istiyorum belli aşamaya getirdim projeyi

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Şöyle anladım. Çalışan bir servo motora paralel olarak başka bir servo motor çalıştırmak istiyorsun. ikinci servo sürcüyü kontrol için normalde çalışan servo sürücünün encoder bilgisini kullanıyorsun. Ama birde sensör var sensörden sinyal gelir ise de başka birşeyler olsun istiyorsun böyle mi?

• Beğen
Tepkiler:
Şöyle anladım. Çalışan bir servo motora paralel olarak başka bir servo motor çalıştırmak istiyorsun. ikinci servo sürcüyü kontrol için normalde çalışan servo sürücünün encoder bilgisini kullanıyorsun. Ama birde sensör var sensörden sinyal gelir ise de başka birşeyler olsun istiyorsun böyle mi?
hayır encoder daki bilgiye göre servoyu istediğim boyda çalıştırmak istiyorum yani 1 enkoder var 1 de servo

encoder absulute mu incremental mı?

Veya encodere göre hareketi verebiliyomusun? Enocdere göre eş zamanlı hareket verebiliyorsan ama sensörden sinyal gelince servo dursun istiyorsan sensör sinyalini servo sürücünün inputlarından birine girebilrisin. Tabi sürücüyüde sinyal alınca motoru durduracak şekilde yapılandırman lazım...

Bu arada ben bu işlerden çok anlamam az anlarım. Sadece fikir veriyorum :)

• Beğen
Tepkiler:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri