TRIMBOX ve GNDSeries TEK YETKİLİ BAYİLİK VERİYOR

Son olarak... :)
1- Rapordan anladığım kadarıyla gerilim koruma özelliği sadece YM3P modelinizde var. Monofaze (konut) kullanıcılarıda bu ürünümü kullanmalı. Yani Faz nötr arasına bağlandığında diğer iki fazın eksikliği sorun olur mu...?
2- Bu Trimbax ne yer, ne içer... Yani enerji tüketimi nedir...?
Alakanız ve Sabrınız için Teşekkür ederim...
Ayrıca forumda gündem olarak reklamınız yaptık. Sn. Under Ground ile ikimize birer adet ücretsiz gönderirsiniz herhalde...:D (Adminler duymasın:) ).
Görevimiz:)
Sistemler 3 faz,Nötr ve toprak olarak bina edilipyani üç fazlı olarak bina girişine gelip, faz-nöt-toprak olarak yani tek fazlı olarak dairelerde kullanılabilir bildiğiniz üzere...
Bu anlamda 3 fazlı ürün tesitinde dikkat ederseniz, faz-faz testleri ile her fazın nötr ile ve her fazın toprak ile testlerini başarıyla geçmiş görünüyor ürün. Yine bildiğiniz üzere Parafudr testlerinde faz-toprak testleri yapılıp, eğer üç fazlı ise toplanarak toplam dayanım amperajı yazılır. Yani 3 fazlı ürünler, tek fazlı ürünleri kapsar.
Bu arada bizim testlerimizde her bir fazın toprak ile arasındaki darbe ölçülmüştür. Yani toplanarak bir değer yazılmamıştır.
1-Özetle, tek fazlı bir evde tek fazlı bir Trimbox'ı güvenle kullanabilirsiniz. Bunu sizin gibi bir ısrarcı teknik adamın net olarak gördüğünü bilip, halkın anlaması için bu kadar detaylandırdığınızı zevkle düşünüyor ve paylaşıyorum.
2-Enerji tüketimi teorik olarak yoktur. Yani sayacı döndürmez, çünkü Watt değerinin çok altında bir değerdir.

Birde ben ecnebice manual guide denen kullanım kitaplarını teknik veri olarak biraz zayıf buldum . Bu tür teknik veriler-grafikler- şemalar son kullanıcı için defter kalabalığı olarak görülse de ben bir teknik eleman olarak önce gözümün sonra gönlümün doymasını beklerim .
https://trimbox.com.tr/templates/trimbox/download/trimbox-kullanim-montaj-klavuzu.pdf#zoom=300
Haklısınız. Bir işi yıllarca yaptığınızda, hele bir de ciddi manada okumayı sevmeyen(biz teknik insanlar) bir toplulukla ticaret yaptığınızda mesleki körlükler ve piyasanın yönlendirmesiyle gereksiz gibi görünen ama son derece önemli bazı veriler siline siline bu son halini aldı.
Acaba sizden bu konuda destek beklesek, yani şu taraflarını, şu bilgilerini, şu yönlerini belirtmelisiniz diye bir vakit ayırmanızı istesek pişkinlik mi yapmış oluruz?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Haklısınız. Bir işi yıllarca yaptığınızda, hele bir de ciddi manada okumayı sevmeyen(biz teknik insanlar) bir toplulukla ticaret yaptığınızda mesleki körlükler ve piyasanın yönlendirmesiyle gereksiz gibi görünen ama son derece önemli bazı veriler siline siline bu son halini aldı.
Acaba sizden bu konuda destek beklesek, yani şu taraflarını, şu bilgilerini, şu yönlerini belirtmelisiniz diye bir vakit ayırmanızı istesek pişkinlik mi yapmış oluruz?
En çok teknik veri olarak şunu görmek isterdim mesela . Sigortaların overload açma eğrilerinde hangi akım katında ne zamanda açacağına dair eğriler var . Mesela gerilim dalgalanmaları için TRİMBOX da böyle eğriler oluşturulamaz mı ?

En çok teknik veri olarak şunu görmek isterdim mesela . Sigortaların overload açma eğrilerinde hangi akım katında ne zamanda açacağına dair eğriler var . Mesela gerilim dalgalanmaları için TRİMBOX da böyle eğriler oluşturulamaz mı ?
Oluşturulabilir elbette. Bu konu ile ilgili zaten belirli veriler elimizde olmakla birlikte, bu verilerin iyileştirildikten, karakteristikleri değiştirildikten sonra aldığı formların belirlenebilmesi çok uzun bir çalışma ve teknik test ölçüm laboratuvarı gerektiriyor.
Bizim henüz 2014 yılı ortalarında (ilk üretimden yaklaşık 7 yıl sonra) ODTÜ'ye geçici akreditasyon verilerek TSE tarafından çok sınırlı, sonuca yönelik testlerimizin yapıldığına bakarsak, bu işlem için biraz daha beklememiz gerekeceğini belirtmekte fayda var.
Ancak şundan emin olun ki, bu işlem üzerinde de çok ciddi mesai harcıyoruz ve bunu da sizlerle paylaşacağız.

Merhaba,
Sizin gibi ısrarcı teknik insanları görmek bizi çok mutlu ediyor. Şu konuda haklı olduğunuzu düşünüyor ki; vatandaş için yeterli, ama danışman için ekstra açıklama yapılması gerekiyor. Bu konuda 1. 2. ve underground haklı değilimi konuları için size bir video linki gönderiyorum. Eğer yine ikna olmazsanız, size veri vermeye devama edeceğimizden şüphe duymayın. En son genel merkeze davet ederiz ama:)

3. madde için size TSE'nin ODTÜ'ye geçici akreditasyon vererek yaptığı ölçümlerin belgesini gönderiyorum. Bu belgede fazlar arası, faz-nötr, faz-toprak aranasında 15kV, 20kA 8/20 mikrosaniye ve 1,2/50 mikrosaniye yıldırım darbesinde hem Trimbox'ın zarar görmediği, hem de sisteme paralel bağlı cihazların zarar görmediği testi başarıyla sonuçlanmıştır. Bu testi yapan hiçbir muadil sayılabilecek parafudr markası yoktur. Darbe sonrasında paralelde bağlı yükün zarar görmemesi esastır takdir edersiniz. Ama hiçbir parafudr testinde yük yoktur.Ekli dosyayı görüntüle 57198
Bu özelliklerin testlerini video olarak kayda alsaydınız keşke, inanıyorum ki çoğu soru işaretini ve çoğu teknik adamı ikna ederdiniz.

Bu özelliklerin testlerini video olarak kayda alsaydınız keşke, inanıyorum ki çoğu soru işaretini ve çoğu teknik adamı ikna ederdiniz.
Elbette onu da aldık. Soracaklar olabilir demişlerdi:)
Hatta EnerjiSA Ar-Ge ekibi de şahit olarak geldi, onlarda çekim yaptı.

Elbette onu da aldık. Soracaklar olabilir demişlerdi:)
Hatta EnerjiSA Ar-Ge ekibi de şahit olarak geldi, onlarda çekim yaptı.
Kendi sitenize koymakta sakınca mı var o zaman? Ben mi göremedim diye tekrar girip baktım hakkaten yok nasıl ikna olacak teknik adamlar? Vaktiniz bol ve klavye başında ikna ederim diyorsanız eyvallah sözüm yok olamaz da.

Kendi sitenize koymakta sakınca mı var o zaman? Ben mi göremedim diye tekrar girip baktım hakkaten yok nasıl ikna olacak teknik adamlar? Vaktiniz bol ve klavye başında ikna ederim diyorsanız eyvallah sözüm yok olamaz da.
İkna etme gibi bir sorunumuz yok.
Böyle videoların internet sitesine koyulması gibi bir rahatlıkta yok maalesef. Bunun için daha önce izin istedik ve çekim profesyonel olmadığı için müsade alamadık.
Artık bence, iddianızı ispatlamak için sizin gelip, bizim yalan söylediğimizi ispat etmeniz gerekiyor.

İkna etme gibi bir sorunumuz yok.
Böyle videoların internet sitesine koyulması gibi bir rahatlıkta yok maalesef. Bunun için daha önce izin istedik ve çekim profesyonel olmadığı için müsade alamadık.
Artık bence, iddianızı ispatlamak için sizin gelip, bizim yalan söylediğimizi ispat etmeniz gerekiyor.
Benim iddiam yok karıştırıyosunuz. İddia sahibi söylediğini ispatlamakla mesuldur.

Ben bir soru daha sormak ıstiyorum . Nötr hattının kopması, gerilimin abuk subuk değerlere dalgalanması gibi abuk durumlar ancak bizim gibi teknolojiyi ve bilimi ithal eden sanayisi ve altyapısı oturmamış ülkelerde görülür. Yurtdışından bir teknik eleman bunları duysa Oh my god . Its impossible falan der . Bu noktada Trimbox yurtdışından kendine bir pazar payı bulabilir mi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri