Trimbox - Ev Tesisatı

Baran2022

Üye
Merhaba, evimde ampullerin patlaması tesisat da bir sorun olduğunun göstergesiydi. Altı üstü ampul diye önemsemiyordum ta ki bilgisayarın PSU patlayana kadar.

Daire girişindeki sigortaya bir "Trimbox" bağlama kararı aldım. Siparişi bu gün verdim elime ulaşınca bağlantıyı yapacağım. Fakat hangi kabloların nereye bağlanacağı hakkında bilgim yok. Elektrik teknisyeniyim ama tecrübe olmadığı zaman bir anlam ifade etmiyor. :( Aşağıya daire girişimdeki sigorta bağlantısı ve almış olduğum "Trimbox" fotoğraflarını paylaşıyorum. Bağlantı konusunda yardımcı olursanız beni çok sevindirirsiniz...

Ekli dosyalar

• Trimbox.jpg
    Trimbox.jpg
    43.7 KB · Görüntüleme: 28
  • sigorta.png
    sigorta.png
    1.9 MB · Görüntüleme: 38
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba,
Satın aldığım ürünü bağlama kararı aldım.
Siparişi bu gün verdim elime ulaşınca bağlantıyı yapacağım.
Bağlantı konusunda yardımcı olursanız beni çok sevindirirsiniz..

Aleykümselam .

Ürünün içinden bağlantı şeması çıkması gerekir .
Firmanın sitesi , videoları , telefon vs gibi . ( Yardım almanız )

İlk önce yapmanız gereken tesisatınızı düzeltmeniz !!!
Satın aldığınız ürün iş yapar yapmaz bilmem ( ? )

Bu satın aldığınız ürünün çeşitleri var . ( İstekleriniz ? )
Eskiden sitesine baktığımda karşılaştırma listesi vardı şimdi göremedim .

Son düzenleme:
Aleykümselam .

Ürünün içinden bağlantı şeması çıkması gerekir .
Firmanın sitesi , videoları , telefon vs gibi . ( Yardım almanız )

İlk önce yapmanız gereken tesisatınızı düzeltmeniz !!!
Satın aldığınız ürün iş yapar yapmaz bilmem ( ? )

Bu satın aldığınız ürünün çeşitleri var . ( İstekleriniz ? )
Eskiden sitesine baktığımda karşılaştırma listesi vardı şimdi göremedim .
Üstadım, tesisat da gözünüze çarpıp düzeltmemi istediğiniz ne var? Bu tesisat da ortadaki 2'li sigortanın sağındaki sigorta girişine "Faz ve Nötr" birlikte bağlanmış?

Yeni bir deneme ! gibi.;)

Olabilir ?

Üstadım, tesisat da gözünüze çarpıp düzeltmemi istediğiniz ne var? Bu tesisat da ortadaki 2'li sigortanın sağındaki sigorta girişine "Faz ve Nötr" birlikte bağlanmış?

Tesisatınızı siz biliyoruz ?

Üstten ve alltan % 45 derece eğimli fotolar yayınlamanız !!!
Bağlantılar tam gözükmüyor .
Kablolar nereye gidiyor proje yapmanız .

Uyğun siğorta değerleri ? ( amper ) ve tipi ? ( B ) olmalı .

Nötr dediğiniz kablo ( renk mavi ) gerçekten nötr olduğuna eminmisiniz ?
Kablo yoktu mavi kabloyu faz olarak tesisata çekilmiş böyle kulllanılmasın ?

Nötr ( mavi ) kablo gerçekten nötr ise

Nötre faz vermiş oluyorsunuz .

F.png

Mavi kablo faz olarak çekilmiş olsa diyelim .
Tesisat nötrü nereden alıyor ? sorusu oluşuyor .
Tesisat fotoya bakınca

fn.png

Son düzenleme:
Tesisatınızı siz biliyoruz ?
Üstadım sanırım kendimi yanlış ifade ettim. Tesisatı ben çekmedim, sadece tesisat daki sıkıntı ne olabilir de Psu ve Ampulleri patlatıyor? Bunun cevabını bulmaya çalışıyorum.

Kahverenginin faz, favinin nötr olduğunu tamamen var sayım olarak söyledim.

Ana sigortanın sol üst ve alt kablo girişleri hariç hepsinde faz mevcut kontrol kalemi parlıyor.

Tesisatın ayrıntılı fotoğraflarını ekliyorum. Eğer ciddi manada karışık ve benim halledemeyeceğim bir durumsa mecbur bir elektrikçi ile bu işi halledeceğim.

4mbomqa.jpg
t7iukdc.jpg
mk2pi0j.jpg
jqtcrw4.jpg

Üstadım sanırım kendimi yanlış ifade ettim. Tesisatı ben çekmedim, sadece tesisat daki sıkıntı ne olabilir de Psu ve Ampulleri patlatıyor? Bunun cevabını bulmaya çalışıyorum.

Kahverenginin faz, favinin nötr olduğunu tamamen var sayım olarak söyledim.

Ana sigortanın sol üst ve alt kablo girişleri hariç hepsinde faz mevcut kontrol kalemi parlıyor.

Tesisatın ayrıntılı fotoğraflarını ekliyorum. Eğer ciddi manada karışık ve benim halledemeyeceğim bir durumsa mecbur bir elektrikçi ile bu işi halledeceğim.

Ekli dosyayı görüntüle 88652Ekli dosyayı görüntüle 88653Ekli dosyayı görüntüle 88654Ekli dosyayı görüntüle 88655
Konudan tamamen uzaksiniz. Kesinlikle elektrikçi çağırın. Probleminiz nötr gevşemesi gibi görünüyor. Ölçümler yapılmalı.

Sigorta panosunda, yeni bir sigorta/ Parafudr baglamaya yer yok. Varsa, sayac panosunda, size ait sayac cıkısındakı ana sigorta çıkışına, örnek resimdeki cihazın L1, L2, L3 girişlerini 3 fazlı sigorta çıkışına paralel. N yi panodakı nötre, toprağıda, toprak barasına bağlayın.
Daha daha iyisi, bir uzman meslektaş çağırın sizde gözlemleyin.

Merhaba, evimde ampullerin patlaması tesisat da bir sorun olduğunun göstergesiydi. Altı üstü ampul diye önemsemiyordum ta ki bilgisayarın PSU patlayana kadar.

Daire girişindeki sigortaya bir "Trimbox" bağlama kararı aldım. Siparişi bu gün verdim elime ulaşınca bağlantıyı yapacağım. Fakat hangi kabloların nereye bağlanacağı hakkında bilgim yok. Elektrik teknisyeniyim ama tecrübe olmadığı zaman bir anlam ifade etmiyor. :( Aşağıya daire girişimdeki sigorta bağlantısı ve almış olduğum "Trimbox" fotoğraflarını paylaşıyorum. Bağlantı konusunda yardımcı olursanız beni çok sevindirirsiniz...

Bu sorun iki siğorta takıldıktan sonramı başladı ?

Fotoda yuvarlak kırmızı içindeki 2 adet mavi renkli kablo nereye gittiğini bilmeden ?
Tesbit edilmesi gerekir .

Kablo takibi ve buat yeri sorunu çözümleyecek .
Veya başka sorunlarda var tesisatta .

sigorta (1).png

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri