Trifaze ve monofaze redresörler için uygun sigorta

ZqCvd12

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Firmada toplamda 8 adet trifaze, 6 adet monofaze sarj istasyonu var, trifaze olan ünitelerden bazıları 48V 40A çıkış 400V 15A giriş, bazıları da 80V 80A çıkış 400V 22A giriş şeklinde.

Bunlar için uygun sigorta kullanımı nasıl olmalıdır? Cihazların teknik dökümanlarını bulamadım. İçerisindeki devre şemalarına göz gezdirdim, wa akü sarj prensibi nasıl çalışır v.s. biliyorum fakat nasıl uygun sigorta kullanırım bilmiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim,

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Cevabınız için teşekkür ederim.

250A DPX3 entegre kaçak akım röleli tmş, ardından selektiv sigortalar ve sonrasında kombinasyon kutuları. Sorum kombinasyon kutularında kullanılacak uygun W otomatlar.

Cevabınız için teşekkür ederim.

250A DPX3 entegre kaçak akım röleli tmş, ardından selektiv sigortalar ve sonrasında kombinasyon kutuları. Sorum kombinasyon kutularında kullanılacak uygun W otomatlar.
Kartuş sigortaların raylara takılan aparatları var @zeybek abinin demek istediği redresör gibi cihazlarda W otomat yerine kartuş şigorta kullanmak daha uygun olur
Sigortalar kullanıldıkları yerlere göre tip de ve özellikte seçilmelidir kompanzasyon da da NH veya Kartuş sigorta kullanmak daha iyidir redresör gibi cihazlar da olduğu gibi

Bilmiyordum, çok teşekkür ederim cevabınız için. Peki her kombinasyon kutusu için ayrı bir kakr kullanmam gerekir mi?

Bilmiyordum, çok teşekkür ederim cevabınız için. Peki her kombinasyon kutusu için ayrı bir kakr kullanmam gerekir mi?
Kaçak akım rölelerinin koruma değerleri yönetmelik der ki:Bir operatör ün çalıştığı cihaz da 30mA koruma olması yeterlidir bir elektrik tesisatının girişinde 300mA koruma olması da ana hatlardaki yangın riskini azaltır ama bazı cihazlar yapıları gereği kaçak olşturur redresör de kaçak oluşturabilecek cihazlar dan bundan dolayı selektif tip denilen motor sürücüleri gibi sanayii devrelerinde kullanılan tipler de kaçak akımlar kullanırsanzı başınız ağrımaz fazla hem fabrika girişinde ki 300mA kaçak akım ı hemde kombinasyonlara kullanacağınız 30mA kaçak akım rölelerini selektif tip veya gecikmeli tip denilen kaçak akımlar dan seçiniz
Bu kaçak akımlar özel üretildiği için fiyatları diğerlerinden oldukça pahalıdır ama sanayii de makinelerde selektif tip denilen gecikmeli kaçak akımlar kullanılmalıdır
Kaçak akımları seçerken ben şöyle bir yol izlerim:Önce sigortayı bağlar oradan çıkan kabloyu kaçak akıma girerim akım değerlerini sigorta 32A ise kaçak akımı 40A 30mA seçerim ki sigorta lar normal akım değerlerinden bir miktar fazla akıma dayanabilir ler kaçak akımların akım koruma özelliği olmadığı için oluşacak bir kısa devre veya yüksek akım çekilmesinde kontakları yanmasın diye

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri