trifaze sayaç panosu toplanırken nyaf yani çok damar kablo kullanılırmı

askkaptani

Üye
selamlar arkadaşlar acaba trifaze sayaç panosu toplanırken
kablo kesiti ve tipi olarak 6 lık nyaf kablo kullanılırmı
malum trifaze sistemle biraz fazla kablo olduğundan pano çok karmaşık duruyor
6 lık nyaf kablo ile toplandığında daha iyi olur gibi düşünüyorum çevaplarınız için çok teşekkürler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
selamlar arkadaşlar acaba trifaze sayaç panosu toplanırken
kablo kesiti ve tipi olarak 6 lık nyaf kablo kullanılırmı
malum trifaze sistemle biraz fazla kablo olduğundan pano çok karmaşık duruyor
6 lık nyaf kablo ile toplandığında daha iyi olur gibi düşünüyorum çevaplarınız için çok teşekkürler...

evt çok damar kullanılır. Biz hep çok damar kullanıyoruz saygılar

bu konuda elektrik idaresinin bir yönetmeliği var mıdır? abonelık kontrol sırasında sıkıntı yaşar mıyım?saygılar

bu konuda elektrik idaresinin bir yönetmeliği var mıdır? abonelık kontrol sırasında sıkıntı yaşar mıyım?saygılar
trifaze ve mnofozede sayaçtan dağıtım panosuna kadar 6 mm2 çekiyoruz. zaten bunlar projede yazar. mühendisin kontrolu altında. projede ne yazarsa odur.

nyaF Kablonun ucunu yüksüklemek suretiyle kullanılması dogrudur. Ayrıca, faza göre renk çalısılması, plastik kablo spraline sarmakda ayrı seyretme zevki veririr.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri