Trifaze motor yönü değişmiyor.

Shumahik

Üye
Trifaze bir havalandırma motoru hep aynı yönde dönüyor.Faz yerlerini değitirdim yine değişmedi sizce neden olabilir...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
fazların yerini değiştirdim derken 2 fazın yerini değiştirdin dimi

evet 2 fazın yerini değiştirdim yinede değişmedi...

Sadece iki fazı yer değiştirdiysen yön değiştirmeme gibi birşey olamaz.3 fazlı motor olduğundan eminmisin.

arkadasım fazlardan bırı gelmıyodur olcmekte fayda var....

Trifaze bir havalandırma motoru hep aynı yönde dönüyor.Faz yerlerini değitirdim yine değişmedi sizce neden olabilir...
mümkün değil.mutlaka devir yönü değişir.fan ile kontaktör arasında herhangi bir sürücü varmı.varsa sürücü çıkışında değişimi yap

Mümkün değil ki...
Motorun trifaze olduğuna emin misiniz ?
Faz yerlerini nereden değiştirdiniz ? Kontaktör, K otomat, motor klemensi ?
Yanlışlıkla 3 fazın da yerini değiştirdiyseniz motor aynı yönde dönmeye devam eder !
Motorunuz monofaze olabilir. Faz nötr ve topraklama kablolarını görüp trifaze diye yorumlamış olabilir misiniz ?

Forum istatistikleri

Konular
128,122
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri