Trifaze motor yönü değişmiyor.

Shumahik

Üye
Trifaze bir havalandırma motoru hep aynı yönde dönüyor.Faz yerlerini değitirdim yine değişmedi sizce neden olabilir...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
fazların yerini değiştirdim derken 2 fazın yerini değiştirdin dimi

evet 2 fazın yerini değiştirdim yinede değişmedi...

Sadece iki fazı yer değiştirdiysen yön değiştirmeme gibi birşey olamaz.3 fazlı motor olduğundan eminmisin.

arkadasım fazlardan bırı gelmıyodur olcmekte fayda var....

Trifaze bir havalandırma motoru hep aynı yönde dönüyor.Faz yerlerini değitirdim yine değişmedi sizce neden olabilir...
mümkün değil.mutlaka devir yönü değişir.fan ile kontaktör arasında herhangi bir sürücü varmı.varsa sürücü çıkışında değişimi yap

Mümkün değil ki...
Motorun trifaze olduğuna emin misiniz ?
Faz yerlerini nereden değiştirdiniz ? Kontaktör, K otomat, motor klemensi ?
Yanlışlıkla 3 fazın da yerini değiştirdiyseniz motor aynı yönde dönmeye devam eder !
Motorunuz monofaze olabilir. Faz nötr ve topraklama kablolarını görüp trifaze diye yorumlamış olabilir misiniz ?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri