Trifaze motor yönü değişmiyor.

[h=2]
icon1.png
Trifaze motor yönü değişmiyor.[/h]İlk mesaj
1)Trifaze bir havalandırma motoru hep aynı yönde dönüyor.Faz yerlerini değitirdim yine değişmedi sizce neden olabilir...

İkinci mesaj

2)evt büyük ihtimal santrifüj motor olabilir;faz yerlerini değiştirdiğimde çekiyormu üflüyormu diye bakıyordum hep üflüyordu...

Sayın
Shumahik

Vermiş olduğunuz bilgiler çelişkili.3 fazlı A.C motorlar yapıları gereği faz değişikliğinde yönleri değişir.Bu kuraldır.Ancak elinizdeki motor
çok özel bir motor değilse bu kural geçerlidir.Beyanınıza göre sözü edilen motor fan iken santrifüj oldu.Bu durumda eğer sağlıklı bilgi almak isteseniz motorunuzun etiket değerlerini paylaşmanız ,Şayet etiket değerleri de mevcut değilse ,hangi amaçla kullanıldığı konusunda detaylı vermeniz sanıyorum forum üyeleri açısından da faydalı olur.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
aanlaşılan soruyu soran arkadaş bizlerle kafa yaptı

bazen üç fazlı zannedilen bu motorlar tek fazlı oluyor çünki bilmeyen etiketsiz olunca anlıyamıyor oysa kalkış kondansatörünün uçları faz sanılıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri