Trifaze motor yönü değişmiyor.

trifaze motora tek faz verisen dünmez kardeş

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
belli uyuduğun :D hem de mışıl mışıl

trifaze motora tek faz ver elinle rotoru çevir ne tarafa çevrirsen o tarafa döner

Hadi diyelim senin dediğin oldu...
Yanık olan, bir yada iki faz sargısı sigortasını attırmıyor mu ? Teorin güzel... Ama pratik değil... :D

Hem zaten soruyu soran arkadaşta bizleri keklemek için sordu sanırım. :D

bunu yıllık izine değil patronu tümden izine çıkarmış.ben patronun yerinde olsam bu basit işi yapamayanı durdurmam

motor ya monofaze yada sen sadece r s arası değşiklik yapmışsındır rt arası dene

Hadi diyelim senin dediğin oldu...
Yanık olan, bir yada iki faz sargısı sigortasını attırmıyor mu ? Teorin güzel... Ama pratik değil... :D

Hem zaten soruyu soran arkadaşta bizleri keklemek için sordu sanırım. :D

zaten pratik olsaydı o sorun bu şekilde olmazdı
varsayalım klemens ten bağlantısı açık koptu :D
ben sadece motorun çift faza kaldığında eğer yük yok ise veya çok az ise çalışmasını devam ettirebileceğini beyan ettim yoksa işin başına gidip arızaya müdahale etmedim :D

Fazları ölçtüm 3 faz geliyor faz yerlerini motorun klemensinden değiştirdim yine hep aynı yöne dönüyor;Acaba bu tip motorlar hep aynı yöne mi döner...

evt büyük ihtimal santrifüj motor olabilir;faz yerlerini değiştirdiğimde çekiyormu üflüyormu diye bakıyordum hep üflüyordu...

dönüşü mildeni kontrol ediyorsunuz yoksa üflemeyemi bakıyorsunuz. üflemeye bakıyorsanız santrafüj tipi bir sistemde sizi yanıltır. milden dönüş yönünü kontrol edin 3 fazlı sistemlerde herhengi iki fazın yeri değiştiğinde mutlaka ve mutlaka dönüş yönü değişir.

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri