Trifaze-monofaze kablo kesiti nasıl ayırt edilir ?

BursaBülbülü

Profesyonel Üye
Merhaba arkadaşlar. Şu an elektrik elektronik müh. son sınıf öğrencisiyim. Staj yapıyorum proje çizimleri yapıyorum lakin monofaze kablo kesitiyle trifaze kablo kesiti ayrımını yapamıyorum anlamadım onu. 1x... , 2x... ve 3x... olanlar monofaze kablo kesitleri mi ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba arkadaşlar. Şu an elektrik elektronik müh. son sınıf öğrencisiyim. Staj yapıyorum proje çizimleri yapıyorum lakin monofaze kablo kesitiyle trifaze kablo kesiti ayrımını yapamıyorum anlamadım onu. 1x... , 2x... ve 3x... olanlar monofaze kablo kesitleri mi ?
2x1,2x1,5,2x5,2x4 vb. Gibiler monofaze kablo.(topraklama iletjeni kullanacaksın,3x... gider.)

peki 4x6'lık kablo trifaze kablo değil mi ?
Kablo çapı ve damar sayısı voltajı belirlemek için tek karar noktası değildir. Farklı amaçlarla projelendirilmiş 4X6 kablo üzerinden 220 dağıtım da yapılabilir. Tamamen projeye ve amaca bağlıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri