Trifaze eve monofaze regulator

ndursun

Üye
Arkadaslar,

Yeni yapilan yazlik eve trifaze saat takilacak ve buraya 10.5 Kwa lik bir diesel monofze jenerator motaji yapilacak. Ayrica evde statik tipte voltaj regulatoru kullanmak istiyorum. Montaji yapacak kisi en saglikli cozumun saatten cikan her faz icin ayri bir monofaze voltaj regulatoru kullanmak gerektigini soyledi.
Bu kurulum dogru ve sagliklimidir diye konudan anlayan arkadaslardan fikirlerini ogrenmek isterdim. Saygilar.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
zaten trifaze regülatörlerde aynı sistemde çalışır her faz için ayrı ayrı regülatör vardır yani aynı kutu içinde üç adet monofaze regülatör her biri diğerinden bağımsız çalışır. sizin burada yapacağınız maliyet hesabı ve regülatörün hacmi . 3 regülatörü ayrı ayrı yüksek bir yere koyabilirsiniz ama trifaze regülatör yerde durmak zorundadır.....

@Yasin Erol
Öneriniz için teşekkür ediyorum. Tabii ki hem maliyet hem de alan kaplaması nedeniyle benim de tercihim trifaze bir regülatörden yana. Ancak elektrik konusundaki limitli bilgimden dolayı şu anda sizin önerinizle montajcı arkadaşın önerisi arasında kalmış durumdayım.
Bu arkadaş acaba sisteme bağlanacak olan monofaze jenearatörün otomatik transfer panosunun trifaze bir voltaj regülatörüne bağlanması mı sorun yaratır diye düşünüyor veya trifaze voltaj regülatöründen beslenen fazların herhangi birinde diğer iki faza göre aşırı yük bindiğinde mi sorun yaratır düşüncesiyle her faz için monofaze regülatör öneriyor. İhtimal vermek istemediğim son sebep ise acaba bu tür bir monofaze jeneratör + trifaze regülatör bağlantısı yapmasını mı bilmiyor :)

size o bilgiyi veren arkadaşın belki 3 fazlı regülatör çalışma prensibinden bilgisi olmayabilir siz en iyisi yukarıda verdiğimiz numarayı arayın imalatçı arkadaşlar size yardımcı olacaktır....

size o bilgiyi veren arkadaşın belki 3 fazlı regülatör çalışma prensibinden bilgisi olmayabilir siz en iyisi yukarıda verdiğimiz numarayı arayın imalatçı arkadaşlar size yardımcı olacaktır....

Burayı arayarak bilgi rice edeceğim. İlginiz için tekrar teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri