trifaze elektrik tesisat ve düzenlemeler hk.

tahir549

Usta Üye
Arkadaşlar merhaba,
26 kw lık yanlış dönüştürmediysem 30.3kva lık 0.85cos değerli kaynak makinası testlerinde kullanacağım bana sadece 1 priz trifaze elektrik almam gerekiyor.

-cos değeri 0.85
-30.3kva (26kw lık yük)
-380volt besleme gerilimi
-panodan 5-7 metre mesafede tek 3 faz priz
-çalışma süresi 3-5dk
-apartmanda 4-5 abone var
sorularım ise:

-bu yük için kaç mm lik kablo kullanmam gerekiyor?
-bu yükü apartmanın giriş dairesi olan dükkanda kullanabilirmiyim binaya gelen kablo 4x10 bir başka dükkanda ise 4x16 apartman sakinlerindeki elektrik dalgalanmaları olurmu elektronik başka cihazlar etkilenirmi bu yükten?
-böyle bir durumda güç arttırımı nasıl yapılabilir bana detaylı bilgi belge gerekiyor aslında (mesela güç arttırımını elektrikçi yapıp imzalıyor ve elektrik kruumuna teslim ediyor mesela bu belge örnek ve içerikleri,tesisat şeması v.s)

diğer bir soru ise ben dükkan açacağım abone açılmamış bir dükkan var bu dükkana diirek trifaze elektrik aboneliği almak istesem kocaeli sepaş tesisatın revizesi ne kadar ücrete çıkar?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.