trifaze asenkron motorun monofaze çalıştırılması

selam arkadaşlar benim sorunum trifaze motoru monofaze olarak çalıştırmak için gerekli kondansatör gücünün nasıl seçildiğini bilmiyorum daha önce bu şekilde motoru monofaze olarak çalıştırdım fazla güç gerektirmeyen yerlerde işe yarıyor dediğim gibi kondansatör seçimi konusunda nasıl bir yol izlemem gerekiyor teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kolay gelsin......

Ekli dosyalar

• 380-220 kondansatör bağlantısı.jpg
    380-220 kondansatör bağlantısı.jpg
    47.9 KB · Görüntüleme: 654
  • 380-220 kondansatör seçimi.jpg
    380-220 kondansatör seçimi.jpg
    87.7 KB · Görüntüleme: 791
seçim tablosunda kapasite kısmı mikrofaratmı faratmı belli değil tabloyu açıklayabilirmisiniz, teşekkürler :)

arkadaşlar daha sağlıklı çalışma için monofaze beslemeli sürücü kullanmanızı tavsiye ederim

3 Fazlı motorların 220 v. ile çalışması çok iyi bir verim sağlamaz onun için sürücü kullanmanda fayda var.

Benim tavsiyem, mevcut motorun kw değeri biliniyor ise bununla birlikte akımda bilinir...kataloğ yardımı veya tecrübe ile yaklaşık kondansatör değeri bağlanır, pensampermetre ile akım değeri, gözlemlenir...akım değeri fazla ise beş''er on'ar ''uf''mf'' mikrofarat çıkarılır veya eklenir...bu durum mevcut motorun çalışma alanına göre değişir...

selam arkadaşlar benim sorunum trifaze motoru monofaze olarak çalıştırmak için gerekli kondansatör gücünün nasıl seçildiğini bilmiyorum daha önce bu şekilde motoru monofaze olarak çalıştırdım fazla güç gerektirmeyen yerlerde işe yarıyor dediğim gibi kondansatör seçimi konusunda nasıl bir yol izlemem gerekiyor teşekkürler.
uğur çotuk arkadaşım motor ücünü bildirmemişsin.sürücü tavsiye eden arkadaşlara bende katılıyorum.çünkü kondansatörle verim alman çok küçük güçlü değilse zordur.
kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri