Trifaze alternatörde mıknatıs kutupları

sayın şefim
eski yeni demeyip asengron motoları deneseniz iyi olur.örneğin 8 kutuplu bulabilirseniz, yaklaşık gücüne yakın (1 kw=1kvar) kondansatör bağlayıp, sengron devri geçerseniz,netice alacağınızı umuyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Şefim bence de asenkron motorları bir deneyin yine de hafızam beni yanıltmıyorsa rüzgar santrallarında da kullanılıyordu.

1974 burdur ' Alıntı:
sayın şefim
eski yeni demeyip asengron motoları deneseniz iyi olur.örneğin 8 kutuplu bulabilirseniz, yaklaşık gücüne yakın (1 kw=1kvar) kondansatör bağlayıp, sengron devri geçerseniz,netice alacağınızı umuyorum.
Peki bu kondansatör trifazemi olmalı ve nasıl bağlanacak. Bu konuyuda açabilirmisiniz.
NOT ; Bu soruyu motor trifaze diye düşündüğüm için sordum

takumasato hemşehrim !
Mıknatısları Adapazarı organize sanayi sitesinde AKSA MAGNET firmasından bizzat giderek almıştım. Fiyatına gelince ben 50 * 25 * 10 ölçülerinde N42 mıknatıs almıştım. Ben aldığımda tanesi 6 ytl idi. Daha sonra 10 dolar olduğunu duydum.

Şefim şöyle bir defterlerimi karıştırdım ve aşağıdaki şemayı buldum
Bir sürü hesaplamalar var ama biraz eski bilgileri tazelemem lazım şimdilik bu kadar iyi geceler

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

haltın ' Alıntı:
Şefim şöyle bir defterlerimi karıştırdım ve aşağıdaki şemayı buldum
Bir sürü hesaplamalar var ama biraz eski bilgileri tazelemem lazım şimdilik bu kadar iyi geceler
Teşekkürler sn. haltın. 750 devirli bir motor bulursam deneyeceğim. Sizede iyi geceler.

mrb şeff elk motorundan altörnatör oluyor ve çok güzelde elk çıkıyor hatta kaynak makinası bile çalıştırıyor yalnız kondansatör uyartımlı olması şart denemekte yarar var

arkadaşlar aksamıknatısı aradım elinde N42 Neodyum mıknatıslar mevcutmuş50x25x10 tanesi 12tl bilginize

sayın şefim

Bu şekilde yapıldığında 380 V (normalde 380 çalışan motorda) ve nominal akım mı alınır? Farklı bir değer mi? Farklı motorlarda Yapan varsa motor iken uyguladığı gerilimi, tersini yaptığında alabiliyor mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri