Trifaze şofben

Engonge

Üye
Arkadaşlar kolay gelsin
Bu cihazı monofeze dairesinde trifazeye geçmeden nasıl çalıştırırız köprüleme yeterince çalıştırırmı
Teşekkürler Ekli dosyayı görüntüle 55636
VAİLLANT VED 21 Elektrikli Şofben
21 kw trifaze elektrikli çalışan şok ısıtıcı şofben

Küçük hacimde, yüksek sıcak su konforu.
Sadece içme, kullanma suyu ısıtılması için ev içi kullanımı ve benzeri yerlerde, donma tehlikesi olmayan kapalı hacimlerde kullanılabilir.
Hem sıva altı, hemde sıva üstü şebekelerine bağlanmaya uygundur.
Mutfak, banyo, vs. gibi birçok yerde kullanılabilir. Buralarda ayarlanabilir sıcaklıktaki su kullanıma hazır halde olur.
Düşük basınçlı ve düşük debili suları ısıtabilir.
Güç seçme şalteri ile kullanıcı enerji tasarrufuna yönelik olarak güç sarfiyatını 1/3 oranında azaltabilir.
Su debisi ayarlayıcısı ile tesisattaki basınç dalgalanmalarının etkisini dengeler.
Aşırı ısınma ile yüksek basınç oluşması halinde elektrik akımını keser.

Teknik Özellikleri:
Çalışma Voltajı: 400 V
Maksiumu Gücü: 21 kw
Çalışma Gücü: 1.Kademe 7 - 14 kw / 2. Kademe 10,5 - 21 kw
Maksimumda Çekilen Akım: 30,3 A
Verebildiği Maksimum Su Debisi: 6,7 litre/dk
Elektrik Koruma Sınıfı: IP 25
Yükseklik: 481 mm
Genişlik: 240 mm
Derinlik: 114 mm
Ağırlık: 4,4 kg
Montaj hakkında:
Su tesisatı bağlantılarını su tesisatçısına
Elektrik hattı bağlantılarını elektrik tesisatçısına
yaptırmanız gereklidir.
3 x 32A Sigorta , 4 x 4 mm2 Kablo kesiti ile montaj yapılmalıdır.

Montaj sonrası yetkili servis bildirimi tarafımızdan gerçekleştirilir.

Not: Bu cihazlar trifaze ( 3 fazlı ) elektrik tesisatına ihtiyaç duyar.

Ekli dosyalar

• IMG-20190715-WA0000.jpg
    IMG-20190715-WA0000.jpg
    158.6 KB · Görüntüleme: 92
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
3fazlı cihaz tekfaz geçiş ?! Neden buna ihtiyaç duyuluyor? Cihazı kendiniz satın almadınız mı, görülüyor ki bu mesleğe uzaksınız da ... ble bile almadınız mı, hediye mi geldi? Teknik zorunlulukları herşeyi geçelim cihaz yeni değil mi servis nasıl onay verip çalıştıracak? Bunu devreye böyle alan yetkili servis varsa da ben mesleği bırakırım!

3fazlı cihaz tekfaz geçiş ?! Neden buna ihtiyaç duyuluyor? Cihazı kendiniz satın almadınız mı, görülüyor ki bu mesleğe uzaksınız da ... ble bile almadınız mı, hediye mi geldi? Teknik zorunlulukları herşeyi geçelim cihaz yeni değil mi servis nasıl onay verip çalıştıracak? Bunu devreye böyle alan yetkili servis varsa da ben mesleği bırakırım!
Cihazı yurt dışından getirmişler bi şohben için koca tesisatı değiştirmemek için fikir sunduk

Cihazı yurt dışından getirmişler bi şohben için koca tesisatı değiştirmemek için fikir sunduk

O bir adet sofben neredeyse 4 - 5 dairenin ortalama harcayacagi elektrigi harciyor. Tesisatin kesinlikle sayactan itibaren degismesi gerekir. Sayacinizda uygun degilse sayac , eve gelen ana hat, sigorta panosu, daire ici tesisat komple değişecek.

21 kW guc. En basit hesabi ile 95 amper akim cekecek.

Bir abimin @zeybek abimin deyisi ile insaat demiri gibi hat cekmek gerekecek. O derece yani.

Eklı resımde bakıldıgında, cıhaz monofaze kablo ( faz, nötr.topraklama) baglı. Uc faz nerden cıkdı. Ilk baglantıda da, 30.3 amper dıyor. ya bızı sazanlıyorlar yada bunu soran....
BENCE, 21 KW, SOFBENIN ISITTIGI SUUIN," ISIL DEĞERİ"

Son düzenleme:
Eklı resımde bakıldıgında, cıhaz monofaze kablo ( faz, nötr.topraklama) baglı. Uc faz nerden cıkdı. Ilk baglantıda da, 30.3 amper dıyor. ya bızı sazanlıyorlar yada bunu soran....
BENCE, 21 KW, SOFBENIN ISITTIGI SUUIN," ISIL DEĞERİ"

@zeybek abi cihaz üç fazlı ama üzerinde oynamalar yapılmış bağlantılar karışmış besleme faz/nötr/toprak denemesi yapılmış olmayınca foruma müracaat etmiş arkadaş :)

Katalog incelendiğinde cihazın üç fazla çalıştığı görülmekte ve toprak bağlantısı bulunmakta nötr bağlanmıyor !
https://www.vaillant.com.tr/pdf/vede7-822422.pdf

ucfaz.jpg

Son düzenleme:
@zeybek abi cihaz üç fazlı ama üzerinde oynamalar yapılmış bağlantılar karışmış besleme faz/nötr/toprak denemesi yapılmış olmayınca foruma müracaat etmiş arkadaş :)

Katalog incelendiğinde cihazın üç fazla çalıştığı görülmekte ve toprak bağlantısı bulunmakta nötr bağlanmıyor !
https://www.vaillant.com.tr/pdf/vede7-822422.pdf

Ekli dosyayı görüntüle 55651

Resim alıntı oynama falan yapılmamış adam yurt dışından getirmiş bu cihaz diye resim atmış benim burda sorduğum soru ne verdiğiniz cevaplar ne
en başta sordum bi fikir diye olayı nerelere getirdiniz
Bu cihazıbi şekilde çalışır ama sağlıklı olmayacağını bildiğim için fikir sundum sormaz olaydık

Resim alıntı oynama falan yapılmamış adam yurt dışından getirmiş bu cihaz diye resim atmış benim burda sorduğum soru ne verdiğiniz cevaplar ne
Bu cihazıbi şekilde çalışır ama sağlıklı olmayacağını bildiğim için fikir sundum sormaz olaydık
olası tüm cevaplar verilmiş zaten. siz tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?

Bu cihaz ev icin uygun degil kisacasi üstad..sen bunu sat 220 v besleme olanini al en iyisi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri