tredaş

mubilya

Üye
arkadaşlar benim sorum tredaş elektrik arız aile ilgili olacak. tredaş hangi arızalara baklmakla yükümlüdür. ben sayaçlara kadar olan her türlü arızaya bakmakla yükümlü olduklarını duymustum ama emin değilim. ornegin bina girisindeki kofre de arıza varsa buna kimin bakması gerekiyor cevaplarınız için şimdidien tesekkurler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ona bakmazlar sadece direk veya yeraltı hattına bakarlar enerji varsa burda bize iş çıkar :))

Kolon kablosu değişmesi gerekiyor ise kolon kablosunu abone alır;özel elektrikçi sayacın bağlantısını,tedaş da direkten bağlantısını yapar.Sayacın giriş ucuna kadar olan arızalara tedaş,gerisine ise özel elektrikçi bakar.

Kolon kablosu değişmesi gerekiyor ise kolon kablosunu abone alır;özel elektrikçi sayacın bağlantısını,tedaş da direkten bağlantısını yapar.Sayacın giriş ucuna kadar olan arızalara tedaş,gerisine ise özel elektrikçi bakar.

bu şekilde gerçekleşir.

yalnız burdaki sıkıntı kolon hattı sayaçlardan geride. yani eski tip bina sayaçlar kapı onlerine koyulmus. en azından kofreye gelen kabloda yada kofre kutusunda arıza olursa ne olacak onu merak ediyorum bide.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri