Transmiterler Sağlamlık kontrolu?

taşovalı

Üye
4 20ma basınç transmiterinin ölçü aletiyle sağlamlığı nasıl test edilir arkadalar yardım ederseniz sevinirim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ölçü aletinizi mA kademesine alın ve çıkışları direk bağlayın. basınç transmitterine farklı basınçlar uygulayın değişimi görmeniz gerekir.
not:basınç transmiterinizin beslemesini vermeyi unutmayın

söylediğiniz şekilde daha önce uygulama yaptım transmitere besleme verip çıkışına ölçü aletini seri bağladım basınç uyguladım ölçü aletinde değişim göremedim

söylediğiniz şekilde daha önce uygulama yaptım transmitere besleme verip çıkışına ölçü aletini seri bağladım basınç uyguladım ölçü aletinde değişim göremedim

bozuktur ozaman

eğer ölçü alteiniz mA ölçüyorsa genelde ölçü aletlerinin içinde normal sigorta haricinde mA sigortası vardır.Ve %90 mA sigortası voltajölçümlerinde dc ve ac karıştırılmasından dolayı atar onu değiştirirseniz.Ölçüm yapabilirsiniz.Onun haricinde Bir pc ünitesine bağlıysa online olarak değişmi görebilirsiniz.Bu arada eğer basınç transmitterı kullanıyorsanız ıfm den şaşmayın derim ben bir çok uygulamada bu ürünü test ettim Mükemmel diğer kullandığuım basınç transmitterleri başa bela

Biz iş yerinde Fluke marka 4-20 mA calibratör kullanıyoruz. ister output ister input . eğer sağlamlık kontrolü yapacaksan input uclarına bağlantını yaparsın arkadaşların dediği gibi boş tayken 4 mA görmen gereki r Başınç Verdikçe Değeri artar .Yanlız bu sadece 4 -20 ile sınırlı kalmaz sonuşta Bir HARt ile transmitter range ayarlarına bakman lazım Ne kadar limitleri var .Uyguladığın basın Range ayarından büyük yada küçük olabilir . iyi çalışmalar.

ölçü aletinizi mA kademesine alın ve çıkışları direk bağlayın. basınç transmitterine farklı basınçlar uygulayın değişimi görmeniz gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri